عکس: ارشیف/پرسنل کشتی جیو بارنتس به تاریخ ۲۹ مارچ سال روان، ۱۱۳ مهاجر و آواره را از یک قایق لاستیکی نجات دادند/عکس: Anna Pantelia/MSF
عکس: ارشیف/پرسنل کشتی جیو بارنتس به تاریخ ۲۹ مارچ سال روان، ۱۱۳ مهاجر و آواره را از یک قایق لاستیکی نجات دادند/عکس: Anna Pantelia/MSF

سازمان داکتران بدون مرز حدود ۱۰۰ مهاجر را که از بحیره مدیترانه نجات داده شده بودند، به جزیره ایتالیایی سیسیلی انتقال داد. یک سخنگوی این سازمان اعلام کرد، کشتی «جیو بارنتس» روز دوشنبه در شهر اگوستا لنگر انداخته است.

پرسونل این کشتی به همراه مهاجران نجات یافته چندین روز در بحیره مدیترانه انتظار کشیدند و گفتند که قبلا هشت بار خواهان لنگر انداختن در یک بندر امن شده بودند، تا این که نهادهای دولتی ایتالیا اجازه دادند کشتی در بندر اگوستا لنگر بیاندازد.

روز دوشنبه کشتی «اوشین وایکینگ» که توسط سازمان امدادگر «اس او اس مدیترانه» اداره می شود، به جنوب جزیره سیسیلی رسید.

این سازمان خصوصی امدادگر به گفته خودش تا به حال ۹ بار خواهان لنگر انداختن در یک بندر امن شده است.

به گزارش سازمان «اس او اس مدیترانه» ۲۹۵ مهاجر در کشتی «اوشین وایکینگ» هستند. از مدت اقامت برخی از آن ها حدود یک هفته می گذرد. 

بیشتر بخوانید: کشتی «جیو بارنتس» ۸۷ مهاجر را در بحیره مدیترانه نجات داد

سازمان های امدادگر مهاجران نجات یافته را معمولا به ایتالیا انتقال می دهند. این مهاجران اغلب سفرشان را از کشورهای شمال افریقا به هدف رسیدن به اتحادیه اروپا آغاز می کنند.

در ایتالیا به خصوص احزاب راستگرا از این که به مهاجران اجازه پیاده شدن داده می شود، انتقاد می کنند. براساس جدیدترین گزارش وزارت داخله ایتالیا تا به حال در سال روان تقریبا ۹۹۰۰ مهاجر با قایق به این کشور رسیده اند.

به این ترتیب شمار آن ها در مقایسه با همین دوره زمانی در سال گذشته، ۹۴۰ تن بیشتر بوده است.

 

در همین زمینه