گرفتاری مهاجران از سوی پلیس بریتانیا در کانال مانش، می سال جاری. عکس: رویترز
گرفتاری مهاجران از سوی پلیس بریتانیا در کانال مانش، می سال جاری. عکس: رویترز

مردی که متهم به قاچاق مهاجران بود روز چهارشنبه چهارم می در لندن توسط پلیس گرفتار شد. مقامات کشور بریتانیا و بلژیک که در پژوهش این قضیه نقش دارند می گویند که فرد مظنون در راس یکی از بزرگترین شبکه های قاچاق در تامین قایق ها برای قاچاقچبران دست داشته است.

هیوا رحیم پور ٢٩ ساله که یک تبعه ایرانی است در بریتانیا زندگی می کند. پلیس روز چهارشنبه چهارم می او را به جرم قاچاق مهاجران و دست داشتن به شبکه بزرگ قاچاق گرفتار نمود. ژاک بیر مدیر تحقیقات منطقه یی در لندن در بیانیه ای گفت: «او نقش اصلی در بزرگترین شبکه های جنایی و اهدای قایق به قاچاقبران را دارد، به همین دلیل متهم است.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دوسیه این مرد متهم پنجشنبه پنجم ماه می به دادگاه وست مینستر در لندن معرفی شد. به گفته دادستانی، جرایم ارتکابی این شخص «قاچاق سیستماتیک انسان ها» است.

تحقیقات در مورد او، در اکتبر سال گذشته آغاز شد، زمانی که پلیس بلژیک چندین قایق پنهان شده را در پشت یک وسیله نقلیه در مرز میان بلژیک و فرانسه پیدا کرد. از آن زمان بریتانیا و بلژیک با هم در مورد تحقیقات این قضیه کار می کنند.

قایق های ارائه شده توسط این شبکه قاچاق از ترکیه فرستاده می شود و تحویل آنها به گونه منظم در جهت آلمان، بلژیک و هلند انجام می یابد. به گفته بازرسان، آنها قایق های موقت را به سواحل شمال فرانسه منتقل می کنند.

دام های مرگبار قاچاق

بنابر هماهنگی شبکه قاچاقبران، از قایق های موقت که ستاندرد نیستند، برای عبور مهاجران از کانال مانش استفاده می شود. مهاجران از شمال فرانسه سفر می کنند تا خود را به سواحل بریتانیا برسانند.

آندریا ویلسون معاون مدیر جرایم سازمان‌ یافته در امور مهاجرت انگلستان می‌گوید: «برخی از قایق‌هایی را که می بینیم چیزی کمتر از دادم های مرگبار نیستند. این قایق ها تنها با چسب نواری و تخته‌های چوبی درست شده اند.»

در مارچ سال جاری، مدیریت جرایم سازمان یافته انگلستان پیشنهاد جدیدی را برای مسئولان صنعت دریایی بریتانیا صادر کرد تا آنها را از خطرات هدف قرار گرفتن توسط شبکه های قاچاق که به دنبال تامین قایق و تجهیزات خود هستند، آگاه کند.

به گفته وزارت داخله انگلستان، در سال گذشته بیش از ٢٨٥٠٠ تن از این گذرگاه های خطرناک عبور کردند.

در همین حال، یک سیستم امنیتی با تجهیزات عالی در اطراف تونل یورو و سواحل کاله ایجاد شده است. اکنون برای مهاجران تقریباً غیرممکن است که در کامیون‌هایی که به سمت انگلستان می‌روند، بالا شوند. مارگریت کومبز از اعضای سازمان اتوپیا٥۶ در شهر کاله به مهاجرنیوز گفت: «نظامی شدن بیش از حد در سواحل شمال فرانسه منجر به خطر پذیری بیشتر می شود.»

یک روز پس از غرق شدن قایق مهاجران در پایان نوامبر سال گذشته که در اثر آن ٢٧ تن جان خود را از دست دادند، فرانک دیرسن، معاون گمرک در منطقه اوت دو فرانس خواستار ردیابی شبکه های قاچاق در لندن شده بود. او در تلویزیون بی اف ام فرانسه گفت: «ما قاچاقبران دست دوم و زیر دستان آنها را دستگیر می کنیم. می توانیم هفته ای ١٠٠ نفر را دستگیر کنیم، اما ١٠٠ نفر دیگر هستند که دوباره برای قاچاق می آیند... برای اینکه بتوانیم درست مبارزه کنیم، باید سازمان دهندگان و رؤسای بزرگ مافیای مهاجران را دستگیر کنیم.»

 

در همین زمینه