قایق های مهاجران در کانال مانش. عکس: Twiter @Premar
قایق های مهاجران در کانال مانش. عکس: Twiter @Premar

نیروهای نجات فرانسوی روز پنجشنبه به چندین قایق مهاجران که در آب گیر کرده بودند، کمک کردند. این چندمین عملیات نجات است که از ابتدای هفته در کانال مانش انجام می شود. تلاش مهاجران برای عبور از این کانال پس از تمام شدن آب و هوای نامناسب دریا از سر گرفته شده است.

مقامات انگلستان می خواهند با اقدامات اخیر برای مبارزه با مهاجرت غیرقانونی، مهاجران را از تلاش برای عبور از کانال مانش برای رسیدن به بریتانیا منصرف کنند. اما اینطور نیست. مهاجران پس از ده روز وقفه به دلیل آب و هوای نامناسب دریا، سفر عبور از این کانال را دوباره آغاز کردند.

نیروهای نجات فرانسه می گویند که درجریان عملیات نجات سرنشینان چندین قایق را در کانال مانش در سمت فرانسه نجات دادند. پرفکتور شمال و دریای مانش فرانسه می گوید ۶٧ مهاجر را که بر چندین قایق سوار بودند، به روز پنج شنبه در سواحل کشور نجات دادند.

پرفکتور در بیانیه ای گفت که نیروهای نجات در نخستین عملیه، سرنشینان ١١ قایق را در ساحل پادو کاله نجات دادند. سپس به سرنشینان ٥٦ قایق در ساحل لیفرانکوک کمک کردند تا از آب به خشکه برسند.

سرنشینان نجات داده شده پس از آوردن به خشکه تحت مراقبت قرار گرفته و به پلیس تسلیم داده شدند.

چند روز پیش، در دوم می، یک قایق مهاجران در ساحل کان به مشکل مواجه شده و ١٥ سرنشین آن توسط نیروهای فرانسوی نجات داده شدند. در همین حال در اول می هشت مهاجر دیگر در ساحل سانگت نجات یافتند.

از سوی دیگر در همین دو روز، حدود ٥۴٧ مهاجر از سواحل فرانسه به انگلستان رسیدند.

۲۵۴مهاجر از طریق کانال مانش وارد انگلستان شدند

دولت انگلستان اعلام کرد که قصد دارد پناهجویانی که از طریق کانال مانش وارد کشور می شوند را با بلیط یک طرفه به رواندا بفرستد. بنابر این تصمیم، از اول جنوری، کسانی که به طور غیرقانونی وارد انگلستان شده اند به رواندا منتقل خواهند شد. این مهاجران درخواست پناهندگی را نیز در کشور روندا می دهند.

بریتانیا پناهجویان غیرقانونی کانال مانش را به رواندا می‌فرستد

با وجود این اقدامات عبور مهاجران از کانال مانش رو به افزایش است. از آغاز سال جاری تا کنون ٧۰۰۰ مهاجر خود را به سواحل انگلستان رساندند.

 

در همین زمینه