عکس از آرشیف/ مرز میان پولند و بلاروس
عکس از آرشیف/ مرز میان پولند و بلاروس

پولند گفته که تا حالا ۶۰ کیلومتر مرزش با بلاروس را با ایجاد حصار دایمی مستحکم کرده است. پولند می‌خواهد از عبور مهاجران از این مرز به خاکش جلوگیری کند.

 یک سخنگوی اداره مرزی پولند روز شنبه به "پی آ پی"، خبرگزاری دولتی این کشور گفته که کار ایجاد حصار مرزی طبق برنامه پیش می رود و به احتمال قوی در پایان ماه جون تکمیل خواهد شد.

مرز میان پولند و بلاروس، ۴۱۸ کیلومتر امتداد دارد که ۱۸۶ کیلومتر آن از خشکه می گذرد. در آخر ماه تابستان و فصل خزان سال گذشته، وضعیت در مرز وخیم شد. هزاران مهاجر تلاش کردند که از آن طریق، به صورت غیرقانونی به اتحادیه اروپا برسند.

اتحادیه اروپا ، رئیس جمهور بلاروس را متهم کرد که مهاجران را به شکل سازمان یافته، از مناطق بحرانی به مرز اتحادیه اروپا می‌آورد تا برغرب فشار وارد کند.

مرتبط:مرد افغان از کابل فرار کرده و حالا با پناهجویان اوکرایینی در پولند همکاری می‌کند

با گرم شدن درجه حرارت در هفته‌ گذشته، تلاش‌ها برای عبور غیرقانونی از مرز بار دیگر افزایش یافته است. براساس اظهارات مرزبانان پولند به روز جمعه، ۷۶ مهاجر تلاش کردند تا از طریق بلاروس به پولند برسند.

سربازان در پولند قبلاً در ماه اگست سال گذشته، در بخش های زمینی، یک حصار موقتی را ایجاد کردند تا عبور مهاجران از مرز را دشوار کنند. این حصار با سیم خاردار به ارتفاع دو و نیم متر ایجاد شد.

 در پایان جنوری، به عوض این حصار موقتی، یک حصار دائمی با ارتفاع پنج و نیم متر اعمار شد که از جمله با کامره ها مجهز می باشد. برای این پروژه ۳۶۶ میلیون یورو در نظر گرفته شده است.

برگرفته از رسانه همکار ما (دویچه وله)

 

در همین زمینه