صفی از کامیون‌ها در نزدیک ورودی تونل زیردریایی مانش میان فرانسه و انگلستان. عکس از رویترز
صفی از کامیون‌ها در نزدیک ورودی تونل زیردریایی مانش میان فرانسه و انگلستان. عکس از رویترز

مقامات فرانسوی جسد یک پناهجو را در یک پارکینگ در منطقه مارک در شهر کاله پیدا کردند. جسد این مهاجر روی تریلر یک کامیون آویزان بود. به گفته دادستان بولونی سور مر، این فرد خود کشی کرده است.

گیرک لوبرا، دادستان بولونی سور مر به خبرگزاری فرانسه گفت که هویت این پناهجو هنوز مشخص نشده است. اما وی می گوید که این فرد احتمالا اریتریایی بوده و بین ۲۰ تا ۲۵ سال دارد.

وی افزود: «جسد این مرد روی تریلر یک کامیون آویزان بود.» به گفته این مقام مسئول، پژوهش ها در مورد علت مرگ این پناهجو آغاز شده اما گمان می‌رود که وی خودکشی کرده است.

گیرک دوبرا همچنان گفت که هیچ مدرکی به جز جسد وجود ندارد. بر اساس نخستین اطلاعات، جسد این پناهجو چند ساعت پس از مرگش پیدا شد.

کامیون در پارکینگ شرکت سکانیا پارک شده بود. این پارکینگ در یک منطقه تحت نظارت واقع شده است.

جسد این پناهجو توسط پناهجویان دیگر در منطقه دیده شده و سپس به پلیس گزارش داده شد.

در چند ماه گذشته چندین پناهجو در نزدیک منطقه مارک جان باختند. در مارچ گذشته یک مرد اریتریایی در اثر برق گرفتگی روی بام قطار جان خود را از دست داد. در نوامبر گذشته نیز یک قطار جان یک پناهجو را گرفت و سه تن دیگر را زخمی کرد. یک مرد سودانی دیگر در ١٥ جنوری در حال سوار شدن به یک کامیون جانش را از دست داد. در ماه دسامبر سال گذشته، یک جوان ١٦ ساله سودانی از کامیون افتاد و این حادثه باعث مرگ او شد.

قابل یادآوریست که در نزدیک محل حادثه یک اردوگاه پناهجویان وجود دارد که حدود ۳۰۰ پناهجو سودانی و اریتریایی در آن زندگی می‌کنند. پولین ژوایو یکی از اعضای سازمان اوتوپیا۵۶ گفت: «در سال ۲۰۱۹ تنها ۲۰ افغان در این منطقه حضور داشتند، اما به دلیل تخلیه اردوگاه های مهاجران، ایجاد خیمه ها و آمدن آنها در این منطقه در حال افزایش است.»

فرانسه: فرماندار پا دوکاله به دلیل تخلیه یک کمپ مهاجران محکوم شد

مارگریت کومب، یکی دیگر از اعضای اوتوپیا۵۶ به خبرگزاری فرانسه گفت که اگر سیاست مناسبی در فرانسه برای استقبال از مهاجران وجود می داشت، این حوادث رخ نمی داد. او افزود: «این حادثه اخیر در کاله نشان می دهد که پناهجویان چقدر نا امید شده اند.» او در ادامه گفت: «بیشتر پناهجویان ساکن در اردوگاه ها از بیماری روانی رنج می برند و یا به مواد مخدر معتاد هستند.»

در همین مورد: پولیس به تنها مهاجر زنده مانده از حادثه تصادف با قطار، اقامت موقت داد

پییر روک، یکی از اعضای سازمان اوبرژ دومیگران، این حادثه را "نهایت غم انگیز" خواند و گفت که این حادثه در نزدیک اردوگاهی رخ داده است که ساکنان آن هیچ چیزی ندارند. به گفته او ساکنان این اردوگاه می‌خواهند با کامیون ها به انگلستان بروند.

 

در همین زمینه