پلیس اتریش در حال جستجوی راننده کامیونی که در آن جسد دو مهاجر در اکتبر سال گذشته پیدا شده بود. عکس: پکچرالیانس
پلیس اتریش در حال جستجوی راننده کامیونی که در آن جسد دو مهاجر در اکتبر سال گذشته پیدا شده بود. عکس: پکچرالیانس

پلیس اتریش یک سازمان قاچاق مهاجران را متلاشی کرد.  گفته می‌شود که این سازمان مسئول مرگ دو مهاجر سوریایی است که در یک لاری به خاطر نرسیدن هوا جان شان را از دست دادند.

گرهارد کارنر وزیر داخله اتریش روز پنجشنبه گفت، مجموعا ۲۰۵ فرد مظنون در اتریش، سلواکیا، چک و رومانیا بازداشت شدند.

گفته می شود که این گروه بیش از ۳۶ هزار تن را از مجارستان به اتریش قاچاق کرده است. یوهان باوم شلاگر، سخنگوی پلیس در اتریش به خبرگزاری فرانسه گفت، این مهاجران که عمدتا سوریایی بوده اند، به این منظور بین ۳۰۰۰ و ۴۵۰۰ یورو به قاچاقبران پرداخت کرده اند.

به گفته کارنر، وزیر داخله اتریش، براساس ارزیابی ها این باند قاچاقبران مجموعا ۱۵۲ میلیون یورو دریافت کرده است.

بیشتر بخوانید: لندن: یک قاچاقبر مسئول قایق های مهاجران از سوی مقامات گرفتار شد

به گفته او مهاجران به شهر ویانا انتقال داده شدند. بسیاری از آن ها می‌خواستند از آن جا با کمک گروه های دیگر قاچاقبران به آلمان و فرانسه بروند.

او راجع به تحقیقات بین المللی هماهنگ شده گفت: «این یکی از بزرگترین موفقیت ها در مبارزه برعلیه مافیای قاچاقبران در سال های گذشته است.» وزیر داخله اتریش افزود: «برای این باندها زندگی انسان ها هیچ ارزشی ندارد. آن ها با روش های بی رحمانه مافیایی خود به دنبال سود و منفعت هستند.»

در واقعه که به این گروه نسبت داده می شود، در اکتبر سال گذشته ماموران مرزی اتریش حین تلاشی به یک لاری با اجساد دو مهاجر سوریایی روبرو شدند. راننده این لاری فرار کرد، اما در این میان در لتلند بازداشت شده و به پلیس تحویل داده شد.

بیشتر بخوانید: یک قاچاقبر به جرم انتقال مهاجران به ۱۸ ماه زندان محکوم شد

به گفته مقامات اتریش، این سازمان بزرگ قاچاقبران، مسئول تیراندازی به یک پلیس در حین اجرای وظیفه در ماه جنوری بوده است. در آن زمان ماموران مرزی سعی کردند، تا یک موتر قاچاقبران را متوقف کنند. براین اساس راننده مظنون در این میان در مجارستان بازداشت شد. 


 

 

در همین زمینه