عکس آرشیف: نیروهای امنیتی در مرز مشترک مقدونیه شمالی و یونان گزمه می‌زنند
/عکس از جورج لیکوفسکی
عکس آرشیف: نیروهای امنیتی در مرز مشترک مقدونیه شمالی و یونان گزمه می‌زنند /عکس از جورج لیکوفسکی

مقام ها در مقدونیه شمالی گفته اند که آنان تصمیم دارند که یک گروه از مهاجران را به یونان اخراج کنند. این مهاجران در یک سرپناه نگه‌داری می‌شوند تا روند اخراج شان تنظیم شود.

پولیس مقدونیه شمالی به تازگی از بازداشت یک گروه ۴۴ نفری مهاجران پاکستانی خبر داده است. به گفته مقام های مسئول در مقدونیه شمالی، قرار است این مهاجران به یونان، کشور همسایه بازگردانده شوند. پولیس فکر می‌کند که این مهاجران از آن جا وارد مقدونیه شمالی شده اند.

خانم سوزانا پرانیک، سخنگوی پولیس گفت که مهاجران جمعه هفته گذشته در منطقه جنوبی که در نزدیکی مرز یونان موقعیت دارد، دیده شدند. آن ها به یک سرپناه فرستاده شدند تا برنامه اخراج شان تنظیم شود.

مرتبط:10 تن در مقدونیه شمالی به جرم قاچاق مهاجران دستگیر شدند

پولیس می‌گوید که طی چند ماه گذشته، از مسیر مهاجرت به اروپای مرکزی و شمالی از طریق مقدونیه شمالی استفاده نشده است و مهاجران از راه های گزینه استفاده می‌کردند. آن ها بیشتر سعی می‌کردند که از طریق البانیا به کشورهای مرفه تر غربی راه یابند.

این کشور کوچک حوزه بالقان، در گذشته یکی از گذرگاه های عمده برای پناهجویان پنداشته می‌شد که در تلاش رسیدن به کشورهای غنی اتحادیه اروپا بودند.

بیشتر بخوانید: مقدونیه شمالی: پنج فرد مظنون به قاچاق مهاجران بازداشت شدند

در حالی که به دلیل همه گیری ویروس کرونا، بازرسی در مرز میان یونان و این کشور نیز تشدید یافته است اما با آنهم پناهجویان و مهاجران تلاش می‌کنند که از راه های مختلف به سفرشان ادامه بدهند.

 

در همین زمینه