۱۵ ماه می سال ۲۰۲۲، مهاجران به بندر روچلا ایونیکا در کالابریا رسیدند./ ANSA/ANTONELLO LUPIS
۱۵ ماه می سال ۲۰۲۲، مهاجران به بندر روچلا ایونیکا در کالابریا رسیدند./ ANSA/ANTONELLO LUPIS

یک زن پناهجوی افغان که از طریق بحیره مدیترانه روز دوشنبه به ایتالیا رسیده بود، در اثر سکته قلبی جان باخت. وضعیت صحی او آنقدر جدی ارزیابی نشده بود که به بستری شدن نیاز دانسته شود.

 یک زن ۷۰ ساله که از افغانستان فرار کرده و پس از یک سفر خطرناک از طریق بحیره مدیترانه به ایتالیا رسیده بود، روز چهارشنبه ۱۸ ماه می در بندر روچلا ایونیکا جان باخت. مسئولان در حال تحقیق راجع به مرگ ناگهانی او هستند.

این زن دوشنبه شب به همراه ۹۶ تن دیگر به ایتالیا رسیده بود. شمار زیادی از کودکان در میان این گروه از پناهجویان نیز حضور داشته اند.

به گفته منابع، این زن بالافاصله پس از رسیدن به قلمرو ایتالیا دست کم دوبار توسط یک تیم طبی «USMAF» معاینه شد. آژانس «USMAF» مربوط به وزارت صحت این کشور است که وظیفه معاینه های طبی مسافران را برعهده دارد.

بیشتر بخوانید: شهر کاله: جسد یک پناهجو در حالت حلق آویز پیدا شد

طی این معاینات شرایط او خطرناک ارزیابی شد، اما نه آنقدر جدی که به بستری شدن در شفاخانه نیاز داشته باشد. این زن در یک کمپ خیمه ای اسکان داده شد که چند هفته پیش، در پی افزایش شمار تازه رسیدگان تاسیس شده بود.

چهارشنبه صبح، وضعیت صحی او ناگهان بدتر شد و این زن ۷۰ ساله با وجود آمدن سریع مددکاران صحی و ماموران رضاکار صلیب سرخ جان باخت. پس از آن معلوم شد که این زن پناهجوی افغان به دیابت مبتلا بوده است. 

اتنظار می‌رود که سارنوالان در لوکری، شهر مجاور دستور کالبدشکافی بدهند، در حالی که پولیس مصروف تحقیق راجع به مرگ این زن پناهجو است.

۱۷ مورد ورود به روچلا در ۲۰۲۲

این کمپ متشکل از خیمه ها برای سکونت کوتاه مدت مهاجرانی ایجاد شد که به بندر روچلا می‌رسند. در سال گذشته این بندر یکی از اهداف اصلی قاچاقبران انسان بود که پناهجویان را از سواحل ترکیه روانه اروپا می‌کنند.

بیشتر بخوانید: کشف جسد یک نوزاد در اردوگاه پناهجویان در آلمان

با این وجود، به خاطر افزایش شمار پناهجویان در ماه های اخیر این کمپ میزبان مهاجرانی شده است که مجبور به زندگی در شرایط فقیرانه هستند. در سال روان میلادی، ۱۷ مورد ورود پناهجویان به روچلا صورت گرفته است.

در یک مورد دیگر که پناهجویان به همان منطقه ساحلی در کالابریا رسیدند، دو شهروند روسیه که مظنون به قاچاق انسان بودند در آب غرق شدند.

 

در همین زمینه