اداره فدرال آلمان برای مهاجرت و آوارگان (بامف)/عکس: picture-alliance/Geisler-Fotopress
اداره فدرال آلمان برای مهاجرت و آوارگان (بامف)/عکس: picture-alliance/Geisler-Fotopress

تقریبا از هر سه درخواست رد شده پناهندگی در آلمان، یکی آن پس از درخواست تجدید نظر و بررسی آن توسط محکمه های اداری قبول می‌شود. ظاهراً پناهجویانی که پس از تصرف قدرت توسط طالبان از افغانستان مجبور به فرار شده اند، شانس زیادی در این بخش دارند.

از هر سه تصمیم منفی راجع به درخواست های پناهندگی که توسط اداره مهاجرت آلمان فدرال برای پناهجویان (بامف) گرفته می‌شود، یکی در محکمه های اداری باطل اعلام می‌شود. این روند هزینه های قابل ملاحظه ای را برای بامف ایجاد کرده است. 

به این ترتیب بامف که یک نهاد دولتی است، در قبال هر درخواست تجدید نظر موفقانه پناهجویان در برابر محکمه، ملزم به پرداخت ۹۲۵.۲۳ یورو می‌شود.

بررسی درخواست های موفقانه تجدیدنظر نشان می‌دهند که این رقم در نهایت به مبلغ بسیار بزرگی تبدیل می‌شود: نگاهی به پنج سال گذشته نشان می‌دهد که مجموع این هزینه ها برای بامف سالانه بین ۱۶ تا ۲۵ میلیون یورو بوده است. این هزینه ها از منبع مالیه پرداخت می‌شود و به این ترتیب مالیه دهندگان در آلمان به این منظور سالانه به طور متوسط ۱۷ میلیون یورو از جیب خود پرداخت می‌کنند. 

مرتبط:پروازول: روند الحاق اعضای خانواده های پناهجویان در آلمان تسریع شود

ممکن است که پس از پایان محدودیت های رفت و آمد به خاطر بیماری کووید ۱۹ به میزان دوسیه های پرهزینه افزوده شود و بامف شاید به این خاطر در آینده مجبور به پرداخت هزینه های بیشتری باشد.

اخیراً مجموع هزینه ها با وجود کاهش تعداد دوسیه هایی که به محکمه فرستاده می‌شوند، افزایش یافته است.

بامف تا ماه اپریل سال ۲۰۲۰، به پرداخت ۵.۹ میلیون یورو هزینه محکمه ملزم شد. اگر این روند تا پایان سال ادامه پیدا کند، مجموع هزینه ها می‌تواند از مرز ۱۹ میلیون یورو عبور کند.

بیشتر بخوانید:کمیسیون اتحادیه اروپا می‌خواهد که مهاجرت قانونی را به اروپا تسهیل کند

سال گذشته، بامف مجبور شد که به خاطر موفقیت پناهجویان در برابر محکمه های مسئول رسیدگی به درخواست های تجدید نظر، ۱۷ میلیون یورو بپردازد که این رقم در مقایسه با یک سال قبل از آن ۴ درصد افزایش یافته است.

به نظر می آید که به خصوص درخواست های تجدید نظر پناهجویان از افغانستان پس از تصرف قدرت توسط طالبان در ماه اگست سال گذشته، در برابر محکمه موفق بوده است.

 

در همین زمینه