جریان پیاده شدن مهاجران نجات یافته توسط سازمان "اس او اس مدیترانه" در سیسیلی ایتالیا (۳۰ می ۲۰۲۲) عکس از: Candid Lobes/SOS MEDITERRANEE
جریان پیاده شدن مهاجران نجات یافته توسط سازمان "اس او اس مدیترانه" در سیسیلی ایتالیا (۳۰ می ۲۰۲۲) عکس از: Candid Lobes/SOS MEDITERRANEE

سازمان امدادی «اس او اس مدیترانه» پس از مدتی طولانی اجازه یافت، ۲۹۴ مهاجر نجات داده شده از بحر را به بندر پوزالو در جزیره سیسیلی انتقال دهد.

بر اساس گزارش سازمان "اس او اس مدیترانه"، کشتی «اوشین وایکینگ» دوشنبه صبح به بندر پوزالو در جزیره ایتالیایی سیسیلی وارد شد. برخی از مهاجران حدود یک و نیم هفته در آن کشتی بودند که در آن زمان در انتظار صدور اجازه لنگر انداختن به یک بندر امن بود.

مهاجران در این کشتی طی چندین عملیات نجات به کشتی انتقال داده شده بودند. یک شنبه شب، کشتی «اوشین وایکینگ» اجازه یافت که در پوزالو واقع در جزیره سیسیلی لنگر بیاندازد.

بیشتر بخوانید: کشتی نجات با حمل ۲۳۲ پناهجو در مدیترانه منتظر است که یک بندر امن پیدا شود

مددکاران در شبکه اجتماعی تویتر، تصاویری را از سرنشینان این کشتی نشر کردند که پس از شنیدن این خبر ابراز خوشحالی می کردند.

به گزارش «سی واچ» ماموران نجات که داوطلبانه برای این سازمان آلمانی کار می کنند، در شب دوشنبه بیش از ۸۰ مهاجر را که خطر غرق شدن در بحیره مدیترانه تهدیدشان می کرد، نجات داده و سوار کشتی کردند.

«سی واچ» در ادامه گفت، پرسنل قایق جدید آن ها موسوم به «اورورا» از نهادهای ایتالیایی خواسته که اجازه لنگرانداختن به یک بندر امن را بدهند تا بتواند مهاجران نجات یافته را آن جا پیاده کند.

بیشتر بخوانید: مهاجران نجات داده شده از بحیره مدیترانه به لامپدوسا انتقال داده شدند

بسیاری سعی می کنند از افریقا طی یک سفر خطرناک از طریق بحیره مدیترانه به مالتا یا ایتالیا بیایند، چون امیدوارند که در اتحادیه اروپا زندگی بهتری داشته باشند. آن ها اغلب در قایق های پرازدحام و نامناسب در بحر دچار مشکلات جدی می شوند. مددکاران از سازمان های ملکی نجات مهاجران از کشورها انتقاد می کنند که به مهاجران رسیدگی نمی کنند. 

 

در همین زمینه