کشتی سی واچ ۳/ عکس از صفحه تویتر سی واچ
کشتی سی واچ ۳/ عکس از صفحه تویتر سی واچ

سازمان امدادی آلمانی دیدبان دریا یا "سی واچ"، ۸۵ مهاجر را از بحیره مدیترانه از غرق شدن نجات داد. ګفته می شود که در دوماه اخیر ایتالیا افزایش قابل توجه مهاجران را که با قایق به اتحادیه اروپا خود را رسانده اند، ثبت کرده است.

خدمه کشتی نجات "سی واچ ۳" گفته است که آنها مهاجران را در شب شنبه از داخل منطقه جستجو و نجات مربوط مالتا از غرق شدن نجات داده اند. بنابرین بعد از مجموع پنج ماموریت نجات در جریان چند روز، اینک تقریبا ۳۱۰ مهاجر در کشتی دیدبان دریا (سی واج) موجود اند. آژانس مطبوعاتی آلمان (دی پی ای) گزارش داده است که این سازمان همچنان از مقامات درخواست کرده است تا برای پیاده کردن مهاجران یک بندر امن معرفی کنند. گفته شده است که در جریان عملیات نجات، یک قایق گارد ساحلی لیبیا نیز نزدیک منطقه شده بود، اما دوباره برگشته است.

یکی از کشتی های (سی آی ۴)/عکس از سی آی
یکی از کشتی های (سی آی ۴)/عکس از سی آی

روز شنبه، امدادگران سازمان غیردولتی چشم دریا "سی آی ۴" که مقر اش در رگنسبورگ است، وارد ماموریت شده است. تیم "سی آی ۴" طبق اظهارات خود اش، می خواهد خود را عصر پنجشنبه به منطقه عملیاتی اش در مدیترانه مرکزی برساند.

داوطلبان از سازمان ها و اتحادیه های مختلف همواره به منطقه مدیترانه مرکزی سفر می کنند تا مهاجران را که در آب ها گیر می مانند، نجات دهند. پس از عملیات نجات، بسیاری از این کشتی های نجات می توانند در ایتالیا لنگر بیندازند و مهاجران را از کشتی پیاده کنند.

وزارت داخله ایتالیا، در دو ماه گذشته، افزایش قابل توجه مهاجرانی را که با قایق خود را به اتحادیه اروپا رسانده اند، ثبت کرده است.

 

در همین زمینه