مهاجران در حین کنترل پلیس در مرز یونان، سال ٢٠٢٠. عکس: او ای ام
مهاجران در حین کنترل پلیس در مرز یونان، سال ٢٠٢٠. عکس: او ای ام

روز شنبه گذشته در شمال یونان دو تن در اثر یک حادثه و فرار از پلیس کشته شدند. بر اساس گزارش ها، کشته شدگان شامل یک پناهجو و یک قاچاقبر بوده که هر دو تبعه پاکستان هستند. ۱۲ تن دیگر نیز در میان قربانیان زخمی شدند.

آسوشیتدپرس به نقل از پلیس محلی یونان گزارش داد که روز شنبه دو تن در شمال این کشور کشته شدند. گفته می شود این دو مرد که یکی پناهجو و دیگری قاچاقبر است، اهل پاکستان بودند. ۱۲ تن دیگر که در موتر سوار بودند، زخمی گردیدند.

این حادثه زمانی رخ داد که قاچاقبران قصد داشتند از دست پلیس فرار کنند. موتری که مهاجران در آن سوار بودند به سمت شهر تسالونیک یونان در حرکت بود.

در همین مورد: هجوم پناهجویان از ترکیه به یونان؛ گارد ساحلی از ورود صدها پناهجو جلوگیری کرد

ازجمله مهاجرانی که زخمی شدند ۹ تن پاکستانی و سه تن افغان هستند. حال این زخمی شدگان که در عقب موتر مخفی شده بودند وخیم است.

پلیس یونان جزئیات این حادثه را اعلام نکرده است. هنوز مشخص نیست که این حادثه یک حادثه رانندگی بوده یا پلیس به موتر این پناهجویان شلیک کرده است.

مرتبط: دو مهاجر افغان بر اثر اصابت گلوله در مرز ترکیه زخمی شدند

قاچاقچبری که گروه مهاجران را همراهی می کرد، قبلا به اتهام قاچاق انسان و سرقت محکوم شده بود.

در همین حال، تلفات مهاجران چیز جدیدی نیست. در روز های آخر سال گذشته در یک تصادف ترافیکی در مجارستان دست کم ۷ تن کشته و ۴ تن دیگر زخمی شدند. پلیس گفت که راننده از توقف در یک ایستگاه بازرسی خودداری کرده بود.

در سال ۲۰۲۰ هفت تن در شمال یونان کشته شدند. موتر آنها در نزدیک موترپلیس به دیوار برخورد کرده بود.


 

در همین زمینه