آرشیف: ماموران پلیس در حال تلاشی کردن یک لاری در شا‌ه‌راهی در اتریش که اجساد ۷۱ مهاجر در آن پیدا شده بود. ۲۷ اگست سال ۲۰۱۵. عکس: رویترز
آرشیف: ماموران پلیس در حال تلاشی کردن یک لاری در شا‌ه‌راهی در اتریش که اجساد ۷۱ مهاجر در آن پیدا شده بود. ۲۷ اگست سال ۲۰۱۵. عکس: رویترز

پلیس یونان روز یکشنبه اعلام کرد، یک لاری باربری در شمال شرق یونان که سعی داشت از دست پلیس فرار کند، به یک حصار برخورد کرد. در این سانحه یک مهاجر کشته و ۱۷ تن دیگر به شمول راننده لاری زخمی شدند.

پلیس گفت که این سانحه روز شنبه در منطقه نزدیک به مرز ترکیه در شمال شرق یونان صورت گرفت.

راننده گرجستانی این لاری باربری در حالی که به طرف غرب کشور حرکت می کرد، در شاهراه اگناتیا به یک پسته بازرسی پولیس برخورد کرد. او به جای این که توقف کند، به سرعتش افزود. پس از این سانحه، راننده که زخم سطحی برداشته بود، تلاش کرد تا با پای پیاده فرار کند، اما توسط پلیس گرفتار شد.

در همین زمنیه: یونان: یک پناهجو و یک قاچاقبر هنگام فرار از پلیس کشته شدند

به گفته پلیس یونان، ۱۶ مهاجر دیگر که زخم های جدی نداشتند به یک شفاخانه در نزدیک محل حادثه انتقال داده شدند. گفته می شود که آن ها از سوریه هستند. هویت مهاجری که جانش را در این سانحه از دست داد، هنوز مشخص نیست.

در همین حال، پلیس یونان یک وسیله نقلیه با چهار مهاجر و موتر دیگری را با سه تن متوقف کرد که مهاجر نبودند اما ظاهرا دو موتر دیگر را همراهی می کردند.

پلیس می گوید آن سه تن و راننده وسیله نقلیه دیگر را نیز بازداشت کرده است. 

در همین مورد: پلیس مرزی یونان پنج قاچاقبر را بازداشت کرد

هفته گذشته سه تن از قاچاقچبران مظنون توسط پلیس یونان در بزرگ‌راه ملی الکساندروپولی گرفتار شدند. در موتری که آنها رانندگی می کردند، سه مهاجر نیز سوار بودند. این مهاجران می خواستند که به گونه غیرقانونی وارد یونان شوند.

در همان روز در رویداد دوم، پلیس مرزی دو قاچاقبر مظنون را در نزدیک دریای اوروس در حالی که سه مهاجر را بر یک قایق حمل می کردند، گرفتار کرد. به گفته مقامات یونان، در همین حال از عبور ۲٠ مهاجر دیگر از سمت ترکیه به یونان جلوگیری شد.

روز شنبه گذشته چهارم جون، در شمال یونان دو تن در اثر یک حادثه و فرار از پلیس کشته شدند. بر اساس گزارش ها، کشته شدگان شامل یک پناهجو و یک قاچاقبر بوده که هر دو تبعه پاکستان هستند. ۱۲ تن دیگر در این رویداد زخمی شدند.

 

در همین زمینه