دو مهاجر زیر سن و بدون همراه در خیابان های پاریس زندگی می کنند. عکس: مهاجرنیوز/ مهدی شبیل
دو مهاجر زیر سن و بدون همراه در خیابان های پاریس زندگی می کنند. عکس: مهاجرنیوز/ مهدی شبیل

هفت مرد مظنون روز دوشنبه در پاریس توسط پلیس بازداشت شدند. این افراد به قاچاق انسان، ارتکاب سرقت در یک باند سازمان یافته، قاچاق مواد مخدر و روان‌گردان و تحریک نوجوانان به مصرف مواد مخدر متهم هستند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه که این اطلاعات را از دفتر دادستانی پاریس به دست آورده است، هفت مرد مظنون به دلیل سو استفاده از اتباع خارجی زیر سن و بدون همراه، روز دوشنبه ١٣ جون گرفتار و در بازداشت پلیس قرار گرفتند.

به گفته دادستان پاریس، گرفتاری این هفت مرد منظون در ماه مارچ سال جاری در چارچوب تحقیقات به اتهام قاچاق انسان به منظور ارتکاب سرقت در یک باند سازمان یافته، قاچاق مواد مخدر و روان‌گردان و همچنان تحریک افراد زیر سن قانونی به مواد مخدر آغاز شده است.

این تحقیقات با همکاری اداره مبارزه با مهاجرت غیرقانونی در فرانسه انجام می یابد.

در همین مورد: بازداشت یک "باند مهم" قاچاق انسان توسط پولیس اروپا

به گفته یک منبع که به این پرونده دسترسی دارد، این افراد مظنون هستند که با ارائه مواد روانگردان و مخدر خردسالان خارجی و بدون همراه را استثمار کرده و سپس از آنها برای اهداف شان استفاده می کنند.

چهار تن از این قاچاقبران در منطقه تروکادرو در پاریس و سه تن دیگر در دو بازداشت‌گاه اداری گرفتار شدند.

مهاجران زیر سن مراکشی بیشتر مورد استفاده قاچاقبران قرار می گیرند

مهاجران زیر سن و بدون همراه معمولا موضوع مناقشه های مکرر است. در سال ٢٠٢٠ توافق نامه ای بین پاریس و مراکش برای تسهیل بازگشت آنها به امضا رسید. اما روند مربوط به مهاجران زیر سن بسیار پیچیده بوده و در حین حال حمایت از آن‌ها تحت کنوانسیون بین‌المللی حقوق کودک تائید شده است.

برخی از مهاجران زیر سن در پاریس، به ویژه در منطقه ١٨ مونتمارت پاریس، و برخی شهرهای دیگر فرانسه، با مصرف مواد مخدر که "ارتکاب اعمال خلاف را تسهیل می کند" مواجه هستند. آنها در خرید و فروش مواد مخدر نیز توسط قاچاقبران مورد سو استفاده قرار می گیرند.

برخی از آنها عمدتاً به دزدی های خیابانی رو می آورند و در وسایل نقلیه عمومی، گاهی اوقات با خشونت رفتار می کنند و دست به سرقت می زنند.

 

در همین زمینه