یک پلیس فرانسوی در حال بازرسی. عکس: رویترز
یک پلیس فرانسوی در حال بازرسی. عکس: رویترز

به گفته مقامات فرانسوی، یک پناهجو در دره رویا در شهر نیس فرانسه زمانی که قصد فرار از بازرسی پلیس را داشت، در اثر تیراندازی زخمی شد. او در یک موتر حامل مهاجران سوار بود که در ایستگاه بازرسی توقف نکرده بود.

منابع فرانسوی می گویند یک موتر حامل چند پناهجو سه شنبه شب سعی کرد از دست پلیس در منطقه سوسپیل نیس در نزدیک ایتالیا فرار کند.

این حادثه حوالی ساعت دو شب رخ داد. یک موتر حامل تعدادی از پناهجو سعی کرد از یک ایستگاه بازرسی پلیس فرار کند. این موتر به سمت شهر نیس در حرکت بوده و توسط پلیس تحت تعقیب قرار گرفت. راننده از ایستگاه بازرسی دوم نیز فرار کرد اما در منطقه مولن در نیس توقف نمود.

راننده و دو تن از همکارانش از منطقه فرار کردند، اما پنج پناهجو در موتر باقی ماندند.

آژانس امنیت عمومی آلپ گفت که یکی از مهاجران در اثر تیراندازی مجروح شده و در شفاخانه بستری است. در اثر این حادثه یک پناهجوی دیگری نیز مشکلات صحی دارد.

یک پناهجوی افغان در مرز ترکیه و یونان با شلیک گلوله کشته شد

پلیس ملی فرانسه تحقیقات را در مورد این حادثه آغاز کرده است.

در همین حال، شهردار منطقه سوسپیل در صفحه تویتر خود از نیروهای فرانسوی حمایت کرد. وی این رویداد را محکوم کرد، اما افزود که حوادث مشابه نتیجه یک اقدام جنایت‌کارانه بوده و پلیس تلاش کرده تا از حوادث ناگوار جلوگیری کند.

همه ساله هزاران مهاجر تلاش می کنند تا از ایتالیا به فرانسه بیایند. آنها معمولا از مسیرهای خطرناک می گذرند و برخی حتی از بالای قطارها خود را به فرانسه می رسانند.

مرتبط: فرانسه: یک مهاجر در اثر برق گرفتگی روی بام یک ترن جان داد

فبروری گذشته، جسد یک پناهجو در بالای قطاری که از ایتالیا به فرانسه در حرکت بود، پیدا شد.

به گفته سازمان ها، از سال ۲۰۱۵ تاکنون حداقل ۵۰ مهاجر در مرز ایتالیا و فرانسه جان خود را از دست داده اند.

 

در همین زمینه