بررسی پلیس فرانسه در دره رویا. عکس: مهدی شبیل/ مهاجرنیوز
بررسی پلیس فرانسه در دره رویا. عکس: مهدی شبیل/ مهاجرنیوز

یک پناهجوی مصری که در یک کامیون یخچالی پنهان شده بود در اثر تیراندازی پلیس زخمی شد و چهارشنبه شب جانش را از دست داد. وی زمانی که راننده کامیون قصد فرار از پلیس را داشت زخمی شد.

یک پناهجوی ٣٥ مصری سه شنبه شب در شهر نیس فرانسه به ضرب گلوله پلیس زخمی شد. پروین درواری، دادستان شهر نیس به خبرگزاری فرانسه گفت که این مرد مهاجر چهارشنبه شب درگذشت.

وی افزود، سربازانی که تیراندازی کردند در حال حاضر در بازداشت به سر می برند و تحقیقات در حال انجام است. سربازان پلیس می گویند که آنها به گونه قانونی از خود در برابر تهدید دفاع مشروع کرده اند.

این حادثه حوالی ساعت ۲ شب رخ داد. یک کامیون حامل تعدادی از پناهجو سعی کرد از یک ایستگاه بازرسی پلیس فرار کند. این کامیون از دره رویا به سمت شهر نیس در حرکت بود. راننده آن توقف نکرده و توسط پلیس تحت تعقیب قرار گرفت.

سرباز پلیس که تیراندازی کرده می گوید، گروه دیگری از پلیس در نزدیک شهر نیس به آنها پیوست. به گفته او راننده کامیون ناگهان به سمت موتر پلیس حرکت کرد و پلیس مجبور شد برای متوقف کردن کامیون چهار گلوله شلیک کند.

راننده کامیون و دو همکارش موفق شدند که از دست پلیس فرار کنند اما کامیون را در منطقه مولن در شهر نیس متوقف کردند. آنها سپس از منطقه گریختند اما پنج پناهجو در کامیون باقی ماندند.

در میان این پناهجویان مرد ٣٥ ساله مصری زخمی شده و به سرعت به بیمارستان منتقل گردید. به مهاجران دیگر آسیبی نرسیده است.

شهردار منطقه سوسپیل در صفحه تویتر خود از نیروهای فرانسوی حمایت کرد. وی این رویداد را محکوم کرد، اما افزود که حوادث مشابه نتیجه یک اقدام جنایت‌کارانه بوده و پلیس تلاش کرده تا از حوادث ناگوار جلوگیری کند.

همه ساله هزاران مهاجر تلاش می کنند تا از ایتالیا به فرانسه بیایند. آنها معمولا از مسیرهای خطرناک می گذرند و برخی حتی از بالای قطارها خود را به فرانسه می رسانند.

 

در همین زمینه