حرم امام رضا در شهر مشهد/ ایران
Photo:alimdi/IMAGO
حرم امام رضا در شهر مشهد/ ایران Photo:alimdi/IMAGO

مرد جوانی که دو روحانی ایرانی را در حرم امام رضا در مشهد به قتل رسانده بود، اعدام شده است. این مرد در حمله با چاقو در زیارتگاه شیعیان در شهر مشهد دو روحانی را کشته و یک تن را زخمی کرده بود.

خبرگزاری میزان ایران به نقل از مقام‌های قضایی این کشور گزارش داده است که این جوان ۲۱ ساله روز دوشنبه در زندان وکیل‌آباد در مشهد اعدام شده است.

غلام‌علی صادقی، رئيس عدلیه ایالت خراسان رضوی گفت: «حکم اعدام عبدالطیف مرادی صبح امروز از طریق چوبه دار در حضور شماری از شهروندان و مقام‌های زندان وکیل‌آباد در مشهد اجرا شد.»

این مقام قضایی ایران گفت که فرد مهاجم «متهم به محاربه بود» و در تلاش هراس‌افکنی در میان مردم در این زیارتگاه دست به این اقدام زده بود.

خبرگزاری ایرانی تسنیم گزارش داده است که این مرد یکی از مقتولین را ۲۰ ضربه چاقو زده بود.

محاکمه این مرد به تاریخ هفتم جون برگزار گردید و به اعدام محکوم شد.

مرتبط:افزایش هزینه های قاچاق انسان پس از روی کار آمدن طالبان

مقام‌های ایرانی در مورد هویت او چیزی نگفته اند. خبرگزاری آلمان (دی پی آ) نوشته که این مرد یک مهاجر افغان بوده، اما خبرگزاری اسوشیتدپرس به نقل از رسانه‌های ایرانی این مرد را ازبیک معرفی کرده است.

رسانه‌های ایرانی گزارش داده اند که این مرد با همکاری شش تن دیگر در ماه اپریل بر روحانیون شیعه در حرم امام رضا در شهر مشهد حمله کرده بود. مقام‌های ایرانی گفته اند که این حمله با انگیزه دینی صورت گرفته بود.

این حمله در ماه رمضان صورت گرفت، ماهی که جمعیت‌های بزرگی از مسلمان‌های شیعه از این زیارتگاه بازدید می‌کنند.

برگرفته از رسانه همکار ما (دویچه وله)

 

در همین زمینه