عکس: ارشیف/۱۹ ماه می سال ۲۰۲۲/یک نوزاد سه ماهه در شمول کودکانی بود که روز پنجشنبه توسط اوشین وایکینگ نجات داده شدند./عکس: SOS Mediterranee
عکس: ارشیف/۱۹ ماه می سال ۲۰۲۲/یک نوزاد سه ماهه در شمول کودکانی بود که روز پنجشنبه توسط اوشین وایکینگ نجات داده شدند./عکس: SOS Mediterranee

کشتی نجات «اوشین وایکینگ» که توسط سازمان امدادگر «اس او اس مدیترانه» اداره می‌شود، ۷۵ مهاجر را از یک قایق بادی پرازدحام که در خطر غرق شدن بود، روز یکشنبه نجات داد. این اتفاق در برابر سواحل لیبیا رخ داده است.

به گفته سازمان مددرسان "اس او اس مدیترانه" مجموعا ۹۰ فرد نجات یافته در داخل کشتی اوشین وایکنگ هستند. براساس اطلاعات این سازمان، ۳۴ فرد خوردسال، چهار زن باردار، هشت کودک و یک نوزاد ۹ ماهه از جمله افرادی هستند که از این قایق بادی نجات داده شدند.

بیشتر بخوانید: حدود ۳۰۰ مهاجر نجات داده شده به سیسیلی انتقال یافتند

روز جمعه، کشتی «اوشین وایکینگ» ۱۵ تن را نجات داده بود که قایق شان در آب های بین المللی در برابر ساحل لیبیا در خطر غرق شدن قرار داشت.

پس از چندین ماموریت نجات که در ماه می انجام شدند، «اوشین وایکینگ» مجبور شد چندین روز متمادی انتظار بکشد تا این که اجازه یافت با تقریبا ۳۰۰ مهاجر در سیسیل لنگر بیاندازد. یک نوزاد سه ماهه و شش زن باردار در میان نجات یافتگان بودند.

چند سازمان امدادگر نهادهای ایتالیایی را متهم می‌کنند که اجازه لنگر انداختن در یک بندرامن را عمدا با تاخیر زیاد صادر می‌کنند. به گفته این سازمان ها، نهادهای ایتالیایی می‌خواهند به این وسیله مهاجرانی را که سعی می‌کنند با عبور از بحیره مدیترانه از شمال افریقا به اروپا برسند، از این کار بر حذر دارند.

بیشتر بخوانید: کشتی نجات با حمل ۲۳۲ پناهجو در مدیترانه منتظر است که یک بندر امن پیدا شود

طبق اطلاعات وزارت داخله ایتالیا از آغاز سال حدود ۱۷ هزار تن از بخش مرکزی بحیره مدیترانه عبور کرده اند که به عنوان خطرناک ترین مسیر در دنیا برای مهاجران به شمار می آید.

براساس برآورد سازمان جهانی مهاجرت (آی او ام) فقط در سال گذشته ۱۵۵۳ تن جان های شان را در این مسیر از دست داده و یا این که ناپدید شده اند. 

 

در همین زمینه