مقر پولیس اروپا در هالند
 | Photo: Imago Images/AFLO/Y. Nakao
مقر پولیس اروپا در هالند | Photo: Imago Images/AFLO/Y. Nakao

یوروپول می‌گوید که یک گروه از قاچاقچیان انسان را ردیابی کرده اند که آنان می‌خواستند، زنان پناهجوی اوکرایینی را برای استثمار جنسی هدف قرار دهند.

پولیس اروپا می‌گوید که قاچاقچیان انسان، پناهجویان اوکرایینی را از طریق اینترنت هدف قرار می‌دهند. یوروپل گفته است بیش از ۹۰ بازرس از ۱۴ کشور اتحادیه اروپا در یک روز عملیاتی سهم داشتند. در این روزعملیاتی همچنین ۹ قربانی احتمالی و ۴۲ پلتفرم آنلاینی مشکوک شناسایی شده است.

یوروپل یا پولیس اروپا روز پنجشنبه در شهر دنهاگ هالند گفته است که بازرسانان اروپایی طی یک روز عملیاتی در ۱۴ کشور، ۴۲ پلتفرم آنلاینی را با پیشنهادات کاری مشکوکی از جمله در زبان روسی کشف کرده اند. گفته می‌شود که به طور خاص زنان اوکرایینی با پیشنهادهای شغلی مشکوک هدف قرار گرفته اند. یوروپل از «عکسبرداری ها» یا وعده های «آیندهای روشن» که احتمالا منجر به استثمار جنسی می‌شود، صحبت کرده است.

مرتبط:آلمان از افزایش حملات بالای مهاجران اوکرایینی و روسی خبر می‌دهد

بازرسانان در ماه می امسال به این تحقیقات آغاز کرده بودند و آلمان نیز در این بازرسی سهیم بوده است. بازرسان ۱۲۵ پلتفرم آنلاین، از جمله گروه‌هایی که کمک و پیشنهادهای شغلی برای پناهجویان، صفحات اینترنتی دوستیابی و پلتفرم های خدمات جنسی را کشف کرده اند. تا حال گفته شده است ۱۵ مورد تحت بازرسی قرار دارند. براساس گزارش یوروپل، ۹ نفر به عنوان افراد مظنون شناسایی شدند و ۹ قربانی نیز پیدا شده اند.

بیشتر بخوانید:درخواست سازمان های امدادگر: از زنان در افغانستان و اوکرایین حمایت شود

این روز عملیاتی به هماهنگی کشور هالند به تاریخ ۲۳ ماه می امسال راه اندازی شد. بازرسان، وبسایت های را برای آگهی های شغلی و تماس و همچنین پلتفرم هایی که خدمات جنسی ارائه می‌دادند، مشاهده کردند. در ادامه گفته شده است که این پلتفرم ها، برای پناهجویان پیشنهادات کمک در مورد حمل و نقل، مسکن و شغل نیز ارائه کرده اند. با برخی از مشاغل به عنوان "عکسبرداری" به گفته یوروپل، پناهندگان اوکرایینی با چشم انداز "آینده ای شاد" و در نتیجه به "استثمار جنسی" احتمالاً کشیده می‌شدند.

یوروپل قبلاً در ماه مارچ هشدار داده بود که پناهندگان اوکرایینی ممکن است به دست شبکه های قاچاق انسان بیفتند. این اداره پولیس اروپا از کشورهای پذیرنده پناهجویان اوکرایینی خواسته است تا در این بخش احتیاط کنند.

برگرفته از رسانه همکار ما (دویچه وله)

 

در همین زمینه