آرشیف: ۱۹ اکتوبر سال ۲۰۲۱، ماموران پولیس راننده موتر  را جستجو می کنند که اجساد دو مهاجر در آن پیدا شده است. این اتفاق در زیگن دورف در ایالت بورگن لند اتریش رخ داده است. عکس: پکچرالیانس
آرشیف: ۱۹ اکتوبر سال ۲۰۲۱، ماموران پولیس راننده موتر را جستجو می کنند که اجساد دو مهاجر در آن پیدا شده است. این اتفاق در زیگن دورف در ایالت بورگن لند اتریش رخ داده است. عکس: پکچرالیانس

پس از این که دو مهاجر سوریایی در یک لاری کوچک براثر خفگی جان باختند، یک قاچاقبر انسان در اتریش به هفت سال حبس محکوم شد.

یک هیئت منصفه در ایزن شتات به گزارش خبرگزاری اتریشی "ای پی ای" روز دوشنبه، قاچاقبری را که یک جوان ۱۹ ساله از لتونیا است، به جرم قاچاق انسان و صدمه فیزیکی که منجر به مرگ شد، مجرم شناخت. ایزن شتات، مرکز ایالت بورگن لند در اتریش است.

دادگاه اتهام قتل را رد کرد. به گزارش «ای پی ای» این حکم هنوز اجرایی نشده است.

بیشتر بخوانید: پولیس بلژیک ٨ مهاجر را در یک لاری یخچالی پیدا کرد

این لاری کوچک در ماه اکتوبر سال گذشته در نزدیکی مرز با مجارستان متوقف شده بود. رسانه ای پی ای به نقل از لوی سارنوالی اعلام کرد که در مجموع ۳۰ پناهجو در طول مسافرت هشت ساعته در بخش باربری این لاری محبوس شده بودند. در ادامه این گزارش آمده است که پس از پایان یافتن اکسیژن، پناهجویان ناامید سعی کردند با فریاد زدن رهگذران را متوجه وضعیت خود کنند. پس از این که این لاری کوچک متوقف شد، قاچاقبر نخست توانست فرار کند، اما بعدا در لتونیا بازداشت شد. 

بر اساس نهادهای دولتی اتریش، این شخص بخشی از یک شبکه قاچاقبران بود که گفته می شود ده ها هزار پناهجوی عمدتا سوریایی را از مجارستان به اتریش انتقال داده است.

وزارت داخله اتریش، در ماه می اعلام کرد، پلیس توانسته طی تلاش برای متلاشی کردن این شبکه در اروپای مرکزی و شرقی بیش از ۲۰۰ فرد مظنون را بازداشت کند.

بیشتر بخوانید: مقدونیه شمالی: پلیس ۲۴ پناهجو را در یک کامیون بازداشت کرد

پیدا کردن این دو جسد در لاری کوچک، کشف اجساد ۷۱ پناهجو در یک لاری در ماه اگست سال ۲۰۱۵ در اتریش را در خاطره ها زنده می کند. این حادثه شوک و ناراحتی جامعه جهانی را به دنبال داشت. این پناهجویان به خاطر نرسیدن اکسیژن خفه شده بودند.

قاچاقبران این پناهجویان را که از کشورهای سوریه، عراق و افغانستان بودند در مرز صربستان با مجارستان در فضای ناکافی در یخچال لاری جای داده و آنها را نهایت در یکی از شاهراه های بورگن لند به حال خود واگذاشته بودند. در سال ۲۰۱۹ یک دادگاه در مجارستان چهار قاچاقبر را به حبس عمری محکوم کرد.

 

در همین زمینه