(عکس آرشیف) قایق مهاجران در مدیترانه. عکس از پیکچر الاینس، ل شمید، اس او اس مدیترانه
(عکس آرشیف) قایق مهاجران در مدیترانه. عکس از پیکچر الاینس، ل شمید، اس او اس مدیترانه

در اثر واژگون شدن یک قایق پناهجویان در دریای مدیترانه یک زن حامله جان باخت. دست کم ۲۲ تن دیگر از سرنشینان این قایق ناپدید اند و ۷۱ تن نجات یافته اند.

سازمان امدادی داکتران بدون مرز ناوقت روز سه شنبه اعلام کرد که به کشتی نجات این سازمان روز دوشنبه از وقوع این رویداد در نزدیکی سواحل لیبیا اطلاع داده شد. به گفته این سازمان، ۷۱ نفر از سرنشینان این قایق نجات داده شدند، اما یک زن حامله جان خود را از دست داد.

این سازمان گفته است که بعد از دریافت تماس اضطراری و درخواست کمک عاجل، زمانی که به ساحه رسیدند، بسیاری از سرنشینان این قایق مدت طولانی در آب بودند. بنا بر معلومات نجات یافته گان، دست کم ۲۲ نفر ناپدید اند. دو زن گفته اند که از کودکانشان خبری ندارند. یک زن جوان دیگر از ناپدید شدن برادر خوردسال اش خبر داده است.

یک کارمند سازمان داکتران بدون مرز گفته است که نجات یافته گان این رویداد بسیار خسته اند، بسیاری از آنها مقدار زیادی از آب دریا را قورت داده اند و تعدادی نیز بعد از ساعت های طولانی ماندن در آب دچار سرما زده گی شده اند. او افزوده است که دست کم ده نفر که بیشتر شان زنان اند از سوختگی متوسط تا شدید رنج می برند و نیازمند درمان اند.

مسیر مرکزی دریای مدیترانه مرگبارترین راه رسیدن به اروپا برای پناهجویان به شمار می رود. با آنهم سالانه ده ها هزار نفر به خود جرئت می دهند که با قایق های کهنه و فرسوده از این مسیر دریایی عبور کنند.

بر بنیاد معلومات وزارت داخله ایتالیا از آغاز سال روان میلادی تا کنون تقریبا ۲۷ هزار نفر از سواحل افریقای شمالی با عبور از این مسیر دریایی خود را به ایتالیا رسانده اند.

برگرفته از رسانه همکار ما دویچه وله دری

 

در همین زمینه