سرحد میان صربستان و مجارستان. عکس: رویترز
سرحد میان صربستان و مجارستان. عکس: رویترز

رادیو و تلویزیون ملی صربستان آر تی اس گزارش داد که در اثر درگیری بین پناهجویان در مرز با مجارستان یک تن کشته و حداقل شش تن دیگر از جمله یک مهاجر زیر سن زخمی شدند.

روز شنبه در جریان درگیری بین پناهجویان در صربستان در نزدیک مرز با مجارستان، یک پناهجو کشته و حداقل شش تن دیگر از جمله یک دختر ۱۶ ساله زخمی شدند.

بر اساس گزارش ها، وضعیت سلامتی این مهاجر زیر سن وخیم است. این حادثه در جنگلی در سوبوتیکا در حدود ۱۶۰ کیلومتری شهر بلگراد رخ داد. زخمی شدگان پس از وقوع حادثه به شفاخانه منتقل شدند.

نیروهای امنیتی صربستان دسترسی به جنگل را مسدود کرده اند. این جنگل در حدود یک کیلومتری مجارستان واقع شده است.

در همین زمنیه: ۲۶ پناهجو در یک تصادم موتر در مجارستان زخمی شدند

الکساندر والین وزیر داخله کشور صربستان از محل درگیری بازدید کرده است. وزارت داخله کشور صربستان در بیانیه ای اعلام کرد که تحقیقات درباره علت این حادثه را آغاز کرده و در تلاش برای تعیین هویت عاملان این حادثه است. بر اساس این بیانیه، تعدادی از پناهجویان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این رویداد به فرماندهی پلیس منتقل شده اند.

در همین حال، استفان باکیک، شهردار سوبوتیکا به رسانه ها گفت که زخمی شدگان ۲۰ تا ۳۰ ساله فاقد سند هستند، بنابراین هویت آنها هنوز مشخص نیست. علت این حادثه نیز هنوز مشخص نشده است.

در همین مورد: پناهجویانی که در مسیر بالکان فراموش شده اند

به گزارش رسانه های محلی، این درگیری بین پناهجویان افغان و پاکستانی رخ داده و احتمالاً به دلیل قاچاق پناهجویان به مجارستان بوده است.

صربستان یکی از کشوری هایست که در مسیر بالکان قرار دارد. سالانه صدها هزار شهروند از خاورمیانه، آسیا و آفریقا به اتحادیه اروپا سرازیر می شوند.

مرتبط: در سال جاری از ورود ۱۵۰ هزار مهاجر به مجارستان جلوگیری شده است

حدود دو ماه پیش، سایت کوریی دوروپ گزارش داد که تنها در یک هفته، ۲۵۷۰ پناهجو در مجارستان بازداشت و به صربستان اخراج شده اند. هفته گذشته مقامات مجارستان اعلام کردند که در سال جاری تاکنون از ورود بیش از ۱۵۰ پناهجو به کشور جلوگیری کرده اند.

 

در همین زمینه