در این تصویر شماری از مهاجران در بحیره مدیترانه دیده می‌شوند
Crédit : SOS Méditerranée
در این تصویر شماری از مهاجران در بحیره مدیترانه دیده می‌شوند Crédit : SOS Méditerranée

سازمان بین المللی مهاجرت می‌گوید که در یک سانحه غرق شدن قایق حامل مهاجران، گروهی از شرنشینان آن جان باختند. گفته می‌شود که دلیل جان باختن این افراد نبود آب نوشیدنی یا غرق شدن در آب بوده است.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، ۲۲ مهاجر در سواحل لیبیا جان باختند. سازمان بین‌المللی مهاجرت (آی او ام) روز سه‌شنبه اعلام کرد که گارد ساحلی لیبیا توانسته است که ۶۱ بازمانده را از یک قایق لاستیکی که به مدت ۹ روز در دریای مدیترانه گیر مانده بودند، نجات بدهد.

صفا مصحلی، سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت به خبرگزاری فرانسه گفت: «به گفته نجات یافتگان، ۲۲ مهاجر در طول این سفر جان باختند که همه شان، شهروندان مالی بودند. گفته می‌شود که قربانیان یا غرق شده اند یا از تشنگی جان باخته اند. در میان کشته شدگان سه کودک نیز حضور دارند.»

مرتبط:۹۰ پناهجوی نجات یافته در «اوشین وایکینگ» در انتظار یک بندر امن هستند

مصهلی گفت که برخی از بازماندگان با وضعیت بسیار بدی نجات یافته اند و به شفاخانه منتقل شده اند. سایر نجات یافتگان به یک مرکز بازداشت مهاجران در لیبیا منتقل شده اند.

 عبور از بحیره مدیترانه مرکزی، یکی از مرگبارترین مسیر برای مهاجران و پناهجویان در جهان دانسته می‌شود. در هر سال، ده‌ها هزار تلاش می‌کنند که با عبور از دریای مدیترانه خود را به قلمرو اتحادیه اروپا برسانند. سازمان بین المللی مهاجرت، در سال گذشته حدود ۲۰۰۰ نفر در جریان تلاش برای رسیدن به اتحادیه اروپا در مدیترانه جان باخته یا ناپدید شده اند.

 

در همین زمینه