جاده ای در نزدیک شهر گوگلیا در مقدونیه شمالی. عکس: .ویکی کمون
جاده ای در نزدیک شهر گوگلیا در مقدونیه شمالی. عکس: .ویکی کمون

پلیس مقدونیه شمالی می گوید ۸۷ مهاجر را در یک کامیون در بخش جنوبی این کشور پیدا کرده است. به گفته مقامات، دو مظنون قاچاق انسان نیز در ارتباط با این رویداد بازداشت شده اند.

نیروهای امنیتی در مقدونیه شمالی می گویند ۸۷ مهاجر غیرقانونی را در یک تریلر کامیون در بخش جنوبی این کشور پیدا کرده اند. مقامات می گویند که دو مظنون را در ارتباط با این قاچاق بازداشت کرده اند.

به گفته پلیس، بازداشت شدگان شامل ۴۵ مهاجر سوری، ۳۹ پاکستانی، دو کنگویی و یک هندی هستند. این مهاجران شنبه گذشته در بزرگراهی در نزدیکی شهر گوگلیا توسط پلیس گرفتار شدند.

پلیس همچنان از بازداشت دو تبعه مقدونیه به اتهام قاچاق انسان خبر داد. اگر این دو مرد مجرم شناخته شوند، ممکن است به پنج سال زندان محکوم شوند.

مقدونیه شمالی: پلیس ۲۴ پناهجو را در یک کامیون بازداشت کرد

گمان می رود این مهاجران از یونان به مقدونیه شمالی رفته اند تا به صربستان و سپس به کشورهای اروپایی برسند. آنها توسط مقامات به مرکز مهاجران در گوگلیا برای اخراج به یونان فرستاده شده اند.

به گفته نیروهای امنیتی مقدونیه شمالی، در چند روز گذشته تعداد زیادی از پناهجویان که قصد داشتند از طریق بالکان خود را به کشورهای اروپایی برسانند، در این کشور بازداشت شده اند.

بسیاری از آنها از یونان به مقدونیه شمالی و سپس به بالکان به کشورهای اروپایی سفر می کنند.

در همین مورد: پلیس مقدونیه شمالی ۴۴ مهاجر را به یونان اخراج می‌کند

در دو سال گذشته مرز یونان با مقدونیه شمالی به دلیل شیوع ویروس کرونا بسته شده است. اما باندهای قاچاق همچنان در منطقه فعال هستند و سعی می کردند از طریق صربستان پناهجویان را از ترکیه به یونان و بالاخره به کشورهای اروپایی دیگر منتقل کنند.

سال گذشته سازمان بین المللی منع جرایم سازمان یافته در گزارشی اعلام کرد که درآمد سالانه قاچاق مهاجران از طریق بالکان به ۵۰ میلیون یورو رسیده است. بر اساس این گزارش، بیشتر افرادی که می خواهند از طریق بالکان خود را به کشورهای اروپایی برسانند، شهروندان افغانستان، سوریه، پاکستان و بنگلادیش هستند.

مقدونیه شمالی: دو پناهجو در زیر قطار جان باختند

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۲۰، قاچاقبران هفت کشور از طریق قاچاق مهاجران در بالکان غربی، در مرزهای آلبانیا، مقدونیه شمالی و یونان، در حدود ۱۹،۵ تا ۲۹ میلیون یورو دریافت کردند. مناطق گوگلیا درمقدونیه شمالی، کاکاویا و کاپچتیکا در آلبانیا به عنوان مناطق اصلی قاچاق مهاجران شناخته می شوند.

 

در همین زمینه