مهاجران پس از عبور از کانال مانش به بندر دوور رسیدند، ١۴ اپریل سال جاری. عکس: رویترز
مهاجران پس از عبور از کانال مانش به بندر دوور رسیدند، ١۴ اپریل سال جاری. عکس: رویترز

به گزارش وزارت داخله انگلستان بیش از ۴۴٠ مهاجر روز دوشنبه که در ١٥ قایق سوار بودند، از کانال مانش عبور کردند.

مقامات بریتانیا می گویند ۴۴٢ تن از مهاجران در یک روز به سواحل انگلستان رسیدند. به گزارش بی بی سی، مقامات فرانسوی پس از گیر ماندن یک قایق کوچک دیگر که حامل نه مهاجر بود، آنها را در کانال مانش متوقف کردند.

کانال مانش یکی از خطرناک ترین و پر ازدحام ترین خطوط قایق رانی برای مهاجران است.

بسیاری از مهاجران از کشور های مختلف جهان که در فرانسه به سر می برند، می خواهند از این کشور عبور کرده و خود را از طریق کانال مانش به انگلستان برسانند. آنها پس از بازداشت توسط مقامات بریتانیا درخواست پناهندگی می دهند.

به نقل از رسانه بی بی سی، تعداد کل مهاجرانی که امسال از فرانسه به انگلستان سفر کرده اند به بیش از ١٣٧٠٠ تن می رسد.

در همین مورد: بیش از ۱۶۰ مهاجر در کانال مانش نجات یافتند

دولت انگلستان در ماه اپریل اعلام کرد که قصد دارد برخی از پناهجویان را به رواندا بفرستد تا در آنجا درخواست پناهندگی بدهند.

در همین حال، نخستین پرواز طیاره مهاجران به سمت رواندا پس از احکام قانونی لغو شد.

سازمان های مخالف این طرح دولت انگلستان می گویند که جلسه دادگاه در مورد این سیاست که قرار بود در اواخر این ماه برگزار شود، تا سپتامبر به تعویق افتاده است.

مرتبط: ۱۰ متهم در ارتباط با غرق شدن مرگبار ۲۷ پناهجو در کانال مانش به دادگاه حاضر شدند

افزایش تعداد مهاجرانی که از طریق کانال مانش به انگلستان مهاجرت می کنند دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها افزایش تدابیر امنیتی در یوروتونل است. مدتی پیش، ورونیک مگنون، سخنگوی پرفکتور مانش و دریای شمال فرانسه به مهاجرنیوز گفت که پناهجویان تلاش دارند با قایق هایی با ظرفیت ۲۰ تا ۴۰ تن وارد بریتانیا شوند.

اگرچه لندن پیش نویس درخواست پناهندگی بحث برانگیز را در اواخر اپریل برای فرستادن مهاجران غیرقانونی به رواندا تصویب کرد، اما بیشتر مهاجران علاوه بر این قانون جدید، با قایق های کوچک خود را به بریتانیا می رسانند.

شایان ذکر است که چند هفته پیش دولت بریتانیا اعلام کرد که مهاجرانی که به گونه غیرقانونی وارد انگلستان شده اند، باید از دست‌بند الکترونیکی استفاده کنند. این دست‌بند های مجهز به جی پی اس محل مهاجران را نشان می دهد. آنها مجبورند به طور منظم به مراکز پلیس یا مراکز پناهندگی جهت دریافت این دست‌بند ها مراجعه کنند.

 

 

در همین زمینه