آرشیف: ۲۸ اپریل سال ۲۰۲۱، ماموران اجساد مهاجران را حمل می کنند. آن ها از یک قایق چوبی در بندر لوس کریستیانوس بیرون آورده شدند که در جنوب یکی از جزایر قناری در تنریفه قرار دارد.  عکس: پکچرالیانس
آرشیف: ۲۸ اپریل سال ۲۰۲۱، ماموران اجساد مهاجران را حمل می کنند. آن ها از یک قایق چوبی در بندر لوس کریستیانوس بیرون آورده شدند که در جنوب یکی از جزایر قناری در تنریفه قرار دارد. عکس: پکچرالیانس

سرویس های نجات اسپانیا روز جمعه گفتند، اجساد دو تن به شمول یک دختر چهارساله در برابر جزایر قناری اسپانیا پیدا شد.

مجموعا ۲۷ تن در یک قایق نامناسب از سواحل غرب افریقا به راه افتاده بودند و سعی داشتند خود را به جزایر قناری برسانند. گارد ساحلی به خبرگزاری فرانسه گفت، نیرو های نجات پس از این که در روز پنجشنبه برای کمک به سوی این قایق حرکت کردند، این دو جسد پیدا شدند. افزون بر این، یک شخص سوم به دلیل درد شدید در سینه به شفاخانه انتقال داده شد.

بیشتر بخوانید: گردشگران در ساحل لیسبوس اجساد مهاجران غرق شده را پیدا کردند

این قایق در برابر جزیره لانزاروت پیدا شد. به گفته سازمان های غیردولتی، تعداد زنان و دخترانی که تلاش می کنند از این مسیر خطرناک خود را به جزایر اسپانیا، کشور عضو اتحادیه اروپا برسانند، در حال افزایش است.

در ماه مارچ سال گذشته، مرگ یک دختر دو ساله از مالی که در یکی از شفاخانه های جزایر قناری بستری بود و چندین روز بین مرگ و زندگی دست و پا می زد، بحثی احساسی را در اسپانیا به راه انداخت.

او این سفر خطرناک را با ۵۱ مهاجر دیگر انجام داده بود، به شمول مادر و خواهرش. به گفته وزارت داخله اسپانیا، بین ۱ جنوری و ۱۵ جولای سال روان، ۹۳۰۸ مهاجر به جزایر قناری رسیدند.

به گفته این وزارت، این به معنای افزایش ۲۷ درصدی تعداد مهاجران در همان دوره زمانی در سال گذشته است. این در حالی است که مراکش و اسپانیا پس از ماه ها تنش بر سر صحرای غربی روابط دیپلوماتیک شان را دوباره از سر گرفتند و روند آمدن مهاجران کُند شده بود. 

بیشتر بخوانید: بیش از ۲۰ پناهجو در بحیره مدیترانه جان باختند

در سال گذشته، بیش از ۴۰ هزار مهاجر به اسپانیا رسیدند، بیشتر آن ها از مراکش بودند. سازمان غیردولتی اسپانیا «کامیناندو فرونتیراس» اعلام کرد، در سال گذشته، ۴ هزار و ۴۰۴ مهاجر جان باخته یا مفقود شدند. این رقم نسبت به سال ۲۰۲۰ و همین دوره زمانی دو برابر شده است.


 

 

در همین زمینه