عکس از آرشیف: سواحل جزیره لیسبوس، قایق گزمه گارد ساحلی یک قایق لاستیکی حامل مهاجران را با طناب به دنبال خود می کشد.
عکس از آرشیف: سواحل جزیره لیسبوس، قایق گزمه گارد ساحلی یک قایق لاستیکی حامل مهاجران را با طناب به دنبال خود می کشد.

گارد ساحلی تونس روز دوشنبه گفت، یک شب قبل، در طول عملیاتی که به منظور مبارزه با مهاجرت غیرقانونی در برابر سواحل این کشور انجام شد، ۴۵۵ مهاجر نجات داده شدند.

گارد ساحلی با نشر یک بیانیه گفت: «واحدهای گارد ساحلی در شمال، مرکز، شرق و جنوب کشور از ۳۷ مورد تلاش برای عبور از مرزهای دریایی تونس جلوگیری کردند.

حسام الدین جبابلی، سخنگوی گارد ساحلی گفت: «در طول این عملیات ۴۵۵ تن به شمول ۲۸۹ شهروند افریقا (از کشورهای افریقای جنوب صحرا) نجات داده شدند. باقی مهاجران همه از تونس بودند.»

بیشتر بخوانید: کشتی داکتران بدون مرز اجازه انتقال پناهجویان نجات داده شده به ایتالیا را به دست آورد

تونس یک کشور محبوب برای مهاجرانی است که تلاش می کنند خود را از این جا به اروپا و معمولا به ایتالیا برسانند. تلاش ها برای عبور از بحیره مدیترانه معمولا در فصل بهار و تابستان افزایش می یابد.

در أواخر ماه می، گارد ساحلی گزارش داد، در پی غرق شدن یک قایق حامل مهاجران در برابر بندر صفاقس تونس، بیش از ۷۰ تن مفقود شده و ۲۴ تن نجات داده شدند. این قایق از لیبیا به سوی اروپا در حرکت بود.

به گزارش فوروم تونس برای حقوق اقتصادی و اجتماعی، در سال گذشته ۱۵ هزار و ۶۷۱ مهاجر تلاش کردند از تونس به ایتالیا بیایند. در حالی که تعداد آن ها در سال ۲۰۲۰ به ۱۳ هزار تن می رسید.

مرتبط: اجساد دو مهاجر به شمول یک کودک در برابر جزایر قناری پیدا شد

به گزارش سازمان بین المللی مهاجرت، در سال ۲۰۲۱ حدود ۲ هزار مهاجر در بحیره مدیترانه مفقود شده و یا غرق شدند. در یک سال قبل از آن تعداد آن ها به ۱۴۰۱ تن می رسید.


 

در همین زمینه