مهاجران افغان که در میدان هوایی لندن رسیدند. اگست سال ۲۰۲۱. عکس: رویترز
مهاجران افغان که در میدان هوایی لندن رسیدند. اگست سال ۲۰۲۱. عکس: رویترز

یکی از اعضای پارلمان بریتانیا گفته است که یک کودک ۱۱ ساله افغان به اشتباه به جای بریتانیا به فرانسه منتقل شده تا به خانواده اش بپیوندد. نمایندگان حزب محافظه کار مجلس از دولت در این زمینه انتقاد کردند.

به گزارش وب سایت خبری "دیلی میل" به روز پنجشنبه باب بلیکمن، یکی از اعضای حزب محافظه کار بریتانیا که در حال سخنرانی در پارلمان بود، گفت: «ما پرونده ای در مورد پسر ۱۱ ساله افغان را داریم که متاسفانه سوار هواپیما شد. او به جای اینکه به خانواده اش به بریتانیا بپیوندد به فرانسه انتقال داده شده است.»

به همین دلیل وی به شدت از وزارت داخله انگلستان انتقاد کرد و گفت که بروکراسی اداری به اوج خود رسیده است و باید این مشکل حل شود. باب بلیکمن می گوید: «این وضعیت باید تغییر کند.»

لندن: مقامات می خواهند مهاجران را به دست‌بندهای الکترونیکی مجهز کنند

وی در مورد درخواست پاسپورت نیز گفت: «مواردی وجود دارد که حتی افرادی که در اولویت قرار گرفتند و پول مالیه پرداخت کردند اما خدمات به موقع به آنها نرسیده است.» او می گوید که نمی توان به اینگونه وضعیت ادامه داد.

مرتبط: نگرانی از گیر ماندن همکاران سابق سفارت بریتانیا در افغانستان

این نماینده مجلس در بیانیه خود در مورد مهاجران گفت که ۱۲ هزار شهروند افغان که از زمان حکومت طالبان به بریتانیا انتقال داده شده اند هنوز در هتل ها گیر کرده اند.

بریتانیا: از سال ۲۰۲۰ تاکنون ۸۲ پناهجو در پنا‌ه‌گاه های دولتی جان باخته اند

یکی دیگر از نمایندگان پارلمان انگلیس گفت: «پارلمان تمامی مشکلات و درخواست های مطرح شده از سوی نمایندگان را با وزارت داخله کشور در میان خواهد گذاشت.»

 

در همین زمینه