قایق مهاجران در دریای اژه میان ترکیه و یونان. 
عکس از آرشیف
قایق مهاجران در دریای اژه میان ترکیه و یونان. عکس از آرشیف

گارد ساحلی یونان و یک کشتی که در حال عبور در بحر بود، حدود یک صد مهاجر را در یک قایق در نزدیک جزیره تفریحی رودس پیدا کردند. این افراد در تلاش بودند که وارد ایتالیا شوند.

رادیوی دولتی یونان گزارش داده است که دست کم یک صد مهاجر صبح روز چهارشنبه (۲۷ جولای) از یک قایق بادی در جنوب شرقی جزیره رودس پیدا شده اند. این مهاجران به وسیله یک قایق در تلاش بودند که وارد ایتالیا شوند. این افراد به مرکز ثبت و پذیرش در جزیره لیروس انتقال یافته اند.

وضعیت صحی این افراد مثبت ارزیابی شده، اما تا حال معلومات در مورد هویت و کشور مبدا‌شان ارایه نشده است.

مرتبط:یونان از ورود ۱۵۰ مهاجر دیگر از ترکیه به این کشور جلوگیری کرد

نیروهای گارد ساحلی یونان می‌گویند که در جریان ماه های تابستان، دریای اژه و شرق مدیترانه شاهد تردد انواع مختلف قایق های بادبانی و تفریحی می‌باشد. به گفته آنان، تشخیص قایق‌های قاچاقبران با افرادی که به تفریح می‌آیند بسیار دشوار است.

قایق های قدیمی که توسط باندهای قاچاقچیان برای سفر طولانی از ترکیه یا حتی لبنان به ایتالیا استفاده می‌شوند، اغلب دچار مشکلات تخنیکی در مسیر بحر می‌گردند.

بیشتر بخوانید:یونان گروهی از مهاجران را پس از غرق شدن کشتی شان در بحیره اژه نجات داد

در سال جاری، نیروهای گارد ساحلی توانسته اند که چند قایق آسیب دیده و گیر مانده را پیدا کنند. به تازگی در ماه جون، یک قایق حامل حدود یکصد سرنشین در آب غرق شد و دست کم هشت تن از آنان جان به سلامت بردند.

 

در همین زمینه