بیش از ۱۴۰۰ مهاجر به جزیره لامپدوسای ایتالیا رسیدند  عکس از آرشیف(می ۲۰۲۱)
بیش از ۱۴۰۰ مهاجر به جزیره لامپدوسای ایتالیا رسیدند عکس از آرشیف(می ۲۰۲۱)

صدها مهاجر که آنان را خطر غرق شدن در بحیره مدیترانه تهدید می‌کرد، نجات داده شدند. این پناهجویان در تلاش بودند که به قلمرو اتحادیه اروپا برسند.

سازمان های مددرسان می‌گویند که توانسته اند به تازگی حدود ۱۵۰۰ مهاجر را در بحیره مدیترانه از آب بیرون بکشند. این مهاجران در کشتی های نجات به سر می‌برند تا به یک بندر امن پیاده شوند.

کشتی موسوم به "جیو بارنتس" که مدیریت آن را داکتران بدون مرز به عهده دارد ۶۵۹ نفر را حمل می‌کند. در کشتی اوشین وایکنگ که مربوط به سازمان "اس او اس مدیترانه" است، ۳۸۷ نفر حضور دارند. در کشتی "سی واچ ۳" که متعلق به سازمان "سی واچ" است ۴۳۸ مهاجر نجات یافته به سر می‌برند.

بیشتر بخوانید:"سی آی۴" شمار دیگری از مهاجران را در بحیره مدیترانه نجات داد

سازمان سی واچ گفته است، مقام های ایتالیایی برای آنان اجازه داده اند که در بندر تارانتو، در جنوب این کشور لنگر بیندازد.

این سازمان در صفحه تویتر خود نوشته است: «تسکین از یک سو و دلسردی از سوی دیگر، زیرا رسیدن به آنجا تقریباً دو روز طول می‌کشد. زمان غیرضروری بیشتری که سرنشینان کشتی باید در گرما تحمل کنند.»

در هفته های اخیر، هزاران مهاجران به جزایر لامپدوسا و سیسیل در ایتالیا رسیده اند. اغلب این مهاجران سفر خطرناک بحری شان را به وسیله قایق‌های غیرمعیاری یا کشتی های ماهیگیری آسیب پذیر آغاز کرده اند. بسیاری از این مهاجران به کمک سازمان های مددرسان غیردولتی یا گارد ساحلی ایتالیا از بحر نجات داده می‌شوند.

بیشتر بخوانید:مهاجران نجات داده شده از بحیره مدیترانه به لامپدوسا انتقال داده شدند

وزارت داخله ایتالیا گفته است که در بیش از شش ماه گذشته امسال، نزدیک به ۳۹ هزار مهاجر از مسیر بحر وارد ایتالیا شده اند. این رقم در زمان مشابه سال گذشته به ۲۷ هزارو ۷۷۱ نفر می‌رسید. در کمتر از هفت ماه سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۳ هزار نفر به ایتالیا رسیده بودند.

 

در همین زمینه