مرز مشترک یونان و مقدونیه شمالی. عکس از ایماگو/ زوما پرس
مرز مشترک یونان و مقدونیه شمالی. عکس از ایماگو/ زوما پرس

حمله باندهای مهاجران در روزهای اخیر در یونان شمالی بالای دیگر پناهجویان شدت گرفته است. براساس اطلاعات پولیس یونان، در نزدیکی مرز با مقدونیه شمالی، یک جوان ۲۳ ساله پاکستانی تا حد مرگ مورد ضرب و شتم قرار گرفته و یک زن باردار از لبنان، فرزندش را در یکی از این حملات از دست داده است.

پولیس یونان روز سه شنبه (دوم آگست ۲۰۲۲) اعلام کرد که مهاجران آسیب دیده به سمت اروپای مرکزی در حرکت بودند. در ادامه آمده است که عاملان مظنون به اتهام قتل عمدی (جوان ۲۳ ساله پاکستانی) و حمله بالای یک زن باردار لبنانی که در نتیجه فرزند تولد نشده اش را ازدست داده است، دستگیر شده اند.

باندهای غارتگر مهاجران از سوریه، پاکستان و افغانستان، براساس گزارش رسانه نیمه دولتی یونان (ای ان ای)، در این اواخر بار ها مهاجرانی را که در امتداد خط راه آهن نزدیک مقدونیه شمالی در حرکت اند، مورد تهدید و حمله قرار می دهند. گفته می شود که بیشتراعضای این باند ها، قاچاقبران انسان اند که تلاش می کنند آخرین پول مهاجرانی را که برای سفر به دیگر کشور های غرب اروپا از طریق مقدونیه شمالی، نیازدارند، به سرقت ببرند. 

بخش های بزرگی از مرز توسط حصارهای بزرگ احاطه شده است. با این حال، قاچاقچیان انسان بارها موفق به عبور از مرز می شوند. به ویژه از بخش های که حصار و کنترول مرزی وجود ندارد.

 

در همین زمینه