میدان هوایی هراکلیون در جزیره کرت یونان
میدان هوایی هراکلیون در جزیره کرت یونان

۲۲ مهاجر تلاش کردند تا با پاسپورت های جعلی از جزیره کرت یونان با پرواز های توریستی وارد آلمان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا شوند. به ویژه در حال حاضر که فصل تعطیلات تابستانی در کشور های اروپایی است و پولیس مرزی یونان به دلیل رقم بالای توریستان تحت فشار قرار دارند، این چنین تلاش ها افزایش یافته است.

مقامات پولیس یونان روز سه شنبه اعلام کردند که تنها در هفته گذشته در مجموع ۲۲ مهاجر تلاش کردند با پاسپورت های جعلی این کشور را ترک کنند. از میدان هوایی هراکلیون در جزیره کرت یونان، مهاجران تلاش می کنند با اسناد جعلی علاوه بر آلمان به کشورهای سویس، بلجیم و اسپانیا خود را برسانند. پولیس یونان مدتی است که از این مشکل مطلع شده است.

کارشناسان گمان می کنند که با وجود بررسی های مقامات پولیس مرزی یونان، تعداد زیادی از مهاجران موفق می گردند تا از این مسیر به اروپای مرکزی خود را برسانند. اما ارقام رسمی در ین ارتباط در دست نیست. 

طبق اطلاعات پولیس یونان، مدارک جعلی سفر هر کدام با توجه به کیفیت آن بین ۳۰۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو برای پناهجویان هزینه می بردارد. همچنین قاچاقچیان به مشتریان خود قول می دهند که در حال حاضر شانس زیادی برای خروج از یونان وجود دارد. در میدان های هوایی به دلیل فصل تعطیلات و شمار زیادی مسافران، ماموران مرزی شدیدا تحت فشار قرار دارند. به این دلیل به قول پولیس یونان کنترول در میدان های هوایی کمتر دقیق می باشد.

 

در همین زمینه