یکی از کامیون‌های حامل مهاجران. عکس از رویترز
یکی از کامیون‌های حامل مهاجران. عکس از رویترز

نیروهای سرحدی رومانیا ۵۰ تن مهاجران جا به جا شده در یک کامیون را هنگام ورود «غیر قانونی» به مجارستان، در ساحۀ گمرک پتیای این کشور دست‌گیر کرده‌ا‌ند. در پیوند به این رویداد، دو تن راننده‌های این کامیون، از سوی این نیروها، به جرم قاچاق انسان بازداشت شدند.

نیروهای مرزی رومانیا به روز سه‌شنبه در خبرنامه‌یی گفته اند که ۵۰ تن مهاجران را که شهروندان، پاکستان، هند و بنگلادیش هستند، در یکی از مناطق مرزی با مجارستان دستگیر کرده‌اند. گفته می‌شود که ۷ تن از این مهاجرانی ۲۲ تا ۵۸ ساله قبلاً در رومانیا درخواست پناهنده‌گی نیز داده‌اند و ۳۱ تن دیگر از آن‌ها مجوز کار در رومنیا را نیز دارا هستند.

همچنان در جزیات این خبرنامه آمده است که نیروهای سرحدی گمرک ساتو مار، به تاریخ ۸ آگست کامیونی را برای بازرسی متوقف می‌کنند که در حال حمل وسایل الکترونیکی به بریتانیا بود. در همین حال پنجاه تن مهاجران جا به جا شده در میان وسایل التکترونیکی در این کامیون شناسایی و دست‌گیر می‌شوند.

بیشتر بخوانید: دو رویداد ترافیکی در مجارستان: سه مهاجر جان باختند و بیش از سی تن زخمی شدند

گفته می‌شود که ۲۲ تن از مهاجران دست‌گیر شده شهروندان هندی، ۱۸ تن بنگالی و ۱۰ تن دیگر شان پاکستانی هستند که تلاش داشتند خود را از رومانیا به مجارستان و نهایتاً به اتریش برسانند.

پلیس رومانیا دو تن راننده‌های این کامیون و یک تن دیگر را به جرم همدستی با آن‌ها دست‌گیر کرده است. گفته می‌شود که هم‌اکنون پولیس رومانیا در حال تحقیق از مهاجران نیز قرار دارد.

به اساس گزارش‌های ارایه شده، مهاجران علاقه‌مند زیستن در اروپا، عمدتاً تلاش می‌کنند تا از مسیر رومانیا و صربستان به مجارستان و نهایتن به اروپای برسند. با این حال به اساس اطلاعات ارایه شده از سوی مقامات مجارستانی از آغاز سال جاری تا روزهای پایانی ماه جون از ورود ۱۵۰ هزار مهاجر به مجارستان جلوگیری شده است.

در همین حال کشور مجارستان بارها از سوی نهادهای مختلف متهم به عقب راندن مهاجران با روش‌های غیرقانونی و خشونت‌آمیز شده است.

 

در همین زمینه