مهاجران در حال غرق شدن
مهاجران در حال غرق شدن

مقامات یونان روز پنج‌شنبه با پخش یک اعلامیه از ترکیه خواستند تا مهاجران گیرمانده در جزیرۀ کوچک دریای اوروس را نجات دهند. گفته می‌شود که برخی از این مهاجران به خدمات عاجل درمانی نیاز دارند. پولیس یونان ضمن درخواست کمک از ترکیه، گفته است که این جزیرۀ کوچک، بخشی از قلمرو یونان به شمار نمی‌رود. این مهاجران به آب، غذا و خدمات درمانی دسترسی ندارند.

مقامات یونان روز پنج‌شنبه با پخش یک اعلامیه از ترکیه خواستند مهاجران گیرمانده در جزیرۀ کوچک دریای اوروس را نجات دهند.

این مقامات گفته اند جزیره نامبره جزو قلمرو یونان نیست.

این در حالی است که شورای مهاجران یونان در صفحۀ تویتر اش نوشته است که طبق بررسی این شورا از نقشۀ گوگل و اطلاعات ادارۀ امور جغرافیایی ارتش، جزیرۀ مذکور بخشی از خاک یونان به شمار می‌رود.

واسیلی پایادوپولوس، رییس این شورا گفته است که نخستین بار در اواسط ماه جولای اطلاعاتی را در پیوند به این مهاجران دریافت کرده‌اند که نشان می‌داد، این مهاجران پس از ورود به آب‌های یونان از سوی نیروهای یونانی دو باره به سمت آب‌های ترکیه عقب رانده شدند.

در همین حال برخی دیگر از مهاجران به این شورا گفته‌اند که مقامات ترکیه این مهاجران را نخست در یک جزیره و سپس به جزیرۀ دیگر منتقل کرده‌اند.

همچنین گفته می‌شود که شنبه شب گذشته گروه دیگری از مهاجران نیز به این جزیرۀ کوچک منتقل شده‌اند که اکنون تعداد مجموعی مهاجران به ۷۰ تن رسیده است. در این میان یک خانم بیمار ۷۰ ساله، سه زن باردار و ۱۲ کودک نیز حضور دارند.

گفته می‌شود که یک کودک پنج ساله به روز دو شنبه در این جزیره به اثر نیش عقرب جان باخته است.

همچنان گزراش‌هایی وجود دارد که گارد ساحلی یونان دو مهاجر دیگر را وادار است تا با شنا به دو باره به سواحل ترکیه بروند که سرانجام این مهاجران غرق شده‌اند.

 

در همین زمینه