موتر حامل مهاجران که در یک رودخانه در مجارستان سقوط کرد
 September 1, 2022 | Source: 112press.hu
موتر حامل مهاجران که در یک رودخانه در مجارستان سقوط کرد September 1, 2022 | Source: 112press.hu

در تصادم یک موتر مربوط به قاچاقبران انسان در منطقه مرزی میان هنگری و اتریش سه مهاجر و راننده آن جان باختند. این واسطه نقلیه، ۱۲ نفر را حمل می‌کرد که سرنشینان دیگر آن زخمی شده اند.

 یک خبرگزاری هنگری (مجارستان) به نقل از پولیس این کشور، در مورد سقوط یک واسطه نقلیه حامل مهاجران به یک رودخانه خبر داده است. این موتر که متعلق به قاچاقبران انسان دانسته می‌شود، ۱۲ تن را حمل می‌کرد. گفته می‌شود که این حادثه در قلمرو مجارستان و نزدیک مرز اتریش رخ داده است.

از میان سرنشینان آن سه مهاجر و راننده این واسطه نقلیه جان باخته اند.

مرتبط:بس حامل مهاجران افغان در بلغاریا تصادف کرد و راننده آن جان باخت

هشت تن از سرنشینان دیگر این موتر زخمی شده اند. علت اساسی این حادثه تا هنوز مشخص نشده است. بر بنیاد گزارش‌ها، این موتر سرنشینان بیشتر را نسبت به ظرفیت آن حمل می‌‎کرده است. تا حال در مورد هویت این مهاجران معلومات در دست نیست اما موتر حامل آنان دارای نمبر پلیت بلغاریا بوده است.

بیشتر بخوانید: بیش از صد مهاجر از دو کامیون در مرز رومانیا و مجارستان دستگیر شدند

هنگری در مسیر بالقان موقعیت دارد و بسیاری از پناهجویان و مهاجران، سفر شان را برای رسیدن به غرب اروپا از ترکیه آغاز می‌کنند.

به دلیل اینکه رانندگان وسایط نقلیه حامل مهاجران زیر فشار روحی و روانی قرار می‌داشته باشند، حوادث این چنینی در این مسیر همواره رخ می‌دهند.

در برخی موارد، موترهای حامل پناهجویان و مهاجران در حال فرار از پاسگاه های امنیتی و ماموریت بازرسی پولیس دچار حادثه می‌شوند. 

 

در همین زمینه