(عکس: ارشیف): ۲۷ اگست سال ۲۰۲۲، مهاجران در یک قایق چوبی توسط پرسنل اوشین وایکینگ نجات داده شدند/عکس: Jeremias Gonzalez/AP Photo/picture alliance
(عکس: ارشیف): ۲۷ اگست سال ۲۰۲۲، مهاجران در یک قایق چوبی توسط پرسنل اوشین وایکینگ نجات داده شدند/عکس: Jeremias Gonzalez/AP Photo/picture alliance

طبق اطلاعات کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان «یو ان اچ سی ار»، در یک قایق مهاجران در بحیره مدیترانه شش تن از تشنگی و گرسنگی جان باخته اند. دو طفل یک و دو ساله نیز در شمول آن ها هستند.

«یو ان اچ سی ار» روز دوشنبه اعلام کرد، دو طفل یک و دو ساله در بین جان باختگان هستند. بربنیاد نخستین اطلاعات، یک پسر ۱۲ ساله و سه فرد بزرگسال نیز از تشنگی و گرسنگی جان باخته اند.

أجساد این افراد در یک قایق پیدا شد. گارد ساحلی ایتالیا این قایق را به شهر بندری پوزالو در جزیره سیسیلی انتقال داد. ۲۶ تن از سرنشینان آن نجات یافتند. بسیاری از آن ها به شدت زخمی بودند، در برخی موارد به دلیل آفتاب شدید، سوختگی داشته اند.

فلاویو دی جیاکومو، هماهنگ کننده اداره های بحیره مدیترانه سازمان بین المللی مهاجرت (آی او ام) در توییتر نوشت: «آن ها از ترکیه سفر شان را آغاز کرده بودند.» در ادامه پیام توییتری او آمده است: «نمی شود پذیرفت که انسان ها در بحر از گرسنگی و تشنگی جان بدهند.»

بیشتر بخوانید: جان باختن یک کودک؛ کشتی باربری ۶۱ مهاجر را در نزدیک سواحل مالتا نجات داد

پیش از این در آخر هفته گذشته در ایتالیا، خبر مرگ یک دختر چهار ساله به نام لعی واکنش های زیادی را در پی داشت.

براساس گزارش ها این دختر چهار ساله نیز در یک قایق مهاجران از تشنگی جان باخته بود. این قایق چندین روز در بحیره مدیترانه سرگردان بوده است. درخواست های کمک شنیده نشده اند و برای کمک به این دختر چهارساله از سوریه دیگر دیر شده بود.

طبق اطلاعات سازمان ملل متحد فقط در سال روان ۱۰۳۳ تن در بخش مرکزی بحیره مدیترانه جان باختند و یا مفقود شده اند.

مهاجران که امیدوارند بتوانند در اتحادیه اروپا زندگی بهتری داشته باشند، در قایق هایی عمدتا نامناسب دست به این سفر خطرناک می زنند.

 

در همین زمینه