عکس آرشیف: یک خانواده سوری هنگام رسیدن به مرز اتریش در سال ٢٠١٥. عکس از خبرگزاری رویترز
عکس آرشیف: یک خانواده سوری هنگام رسیدن به مرز اتریش در سال ٢٠١٥. عکس از خبرگزاری رویترز

در حالی که مساله مهاجران در مرکز کارزارهای انتخاباتی احزاب راستگرا در انتخابات ریاست جمهوری اتریش جا گرفته، ورود مهاجران به این کشور از آغاز سال، به بیشتر از دو برابر رقم سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش سایت اوراکتیو، ورود مهاجران به اتریش به گونه چشمگیری افزایش یافته و به بیشتر از دو برابر رقم سال گذشته رسیده است. به گفته این سایت، از آغاز سال روان ۴۷۰۰۰ مهاجر وارد این کشور شده‌اند در حالی که این رقم در طول سال ۲۰۲۱ به ۱۹۰۰۰ تن رسیده بود.

بر اساس جدید ترین آمار، تنها در جریان این هفته بیشتر از ۳ هزار مهاجر وارد اتریش شده‌اند.

گفته می‌شود بیشتر مهاجران تازه وارد، افغان‌ها، پاکستانی‌ها و هندی‌ها هستند.

در همین زمینه: صدراعظم اتریش از افزایش شمار مهاجران افغان هشدار داد

این در حالیست که موضوع مهاجرت یکی از داغترین موضوعات در کارزارهای انتخاباتی احزاب راست افراطی بدل شده که از سیاست‌های حکومت محافظه کار کارل نهامر، نخست وزیر اتریش، انتقاد می‌کنند.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری اتریش در ۹ اکتوبر برگزار گردد.

هانس امسباور، سخنگوی اف پی او(FPÖ)، حزب راست افراطی گفته است که « ارقام چشمگیر [ورود مهاجران] هر هفته ادامه دارد اما ژرار کارنر، وزیر داخله کنونی، مایل نیست کاری انجام دهد.»

سخنگوی حزب راست افراطی هشدار داد که احتمال دارد شمار مهاجران «غیرقانونی» امسال به «یک صد هزار» نفر برسد.

او وزیر داخله حکومت را متهم کرد که از حل مساله مهاجرت درمانده شده و در جستجوی راه حل‌های بین المللی و «عاقلانه» ناکام مانده است.

حکومت اتریش در دوره نخست وزیر پیشین، سباستین کورتس، سیاست شدید ضد مهاجران را دنبال می‌کرد و از جمله مخالف پذیرش مهاجران افغان بود.

بیشتر بخوانید: صدراعظم اتریش: مشکلات ادغام دلیلی برای عدم پذیرش مهاجران افغان

 

در همین زمینه