پولیس سرحدی بلغاریا در حال انجام ماموریت در منطقه مرزی این کشور
پولیس سرحدی بلغاریا در حال انجام ماموریت در منطقه مرزی این کشور

مقام های بلغاریا از راه اندازی عملیات برای نجات یک گروه متشکل از ۳۸ مهاجر در بحیره سیاه خبر می‌دهد. در میان این گروه، شهروندان افغانستان نیز حضور دارند.

وزارت داخله بلغاریا روز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای گارد ساحلی این کشور، گروهی از مهاجران را در بحیره سیاه نجات داده اند. اعضای این گروه به ۳۸ نفر می‌رسد و آنان در تلاش بودند که وارد رومانیا شوند. این در واقع اولین واقعه در این منطقه پس از سال ۲۰۱۴ می‌باشد.

انتونی میرکوف، مسئول پولیس مرزی در منطقه گفت که در میان این گروه، هشت زن و هشت کودک نیز حضور دارند و در قلمرو آبی بلغاریا پیدا شده اند. به گفته این مقام پولیس، افراد نجات یافته به دلیل آب و هوای طوفانی در وضعیت نامناسب در بحر قرار گرفته بودند.

این شهروندان افغانستان و سوریه، سفر شان را از ترکیه آغاز کرده بودند.

بلغاریا می‌گوید که در این اواخر، شاهد ورود روزافزون پناهجویان و مهاجرانی می‌باشد که از ترکیه وارد قلمرو آبی این کشور می‌شوند.

بلغاریا پس از جان باختن دو افسر پولیس در ماه اگست امسال در شهر بورگاس، ماموریت های گشت‌زنی را در سواحل بحیره سیاه افزایش داده است. این دو افسر پولیس در حالی جان باختند که در تلاش برای متوقف کردن یک واسطه نقلیه حامل مهاجران بودند.

حکومت بلغاریا، حدود ۳۰۰ سرباز را برای تقویت ماموریت نظارت بر موانع سیم خاردار که بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ ایجاد شده اند، به مناطق مرزی اعزام کرده است.

اداره مهاجرت و پناهندگی بلغاریا در ماه اگست امسال گزارش داد که رقم مهاجران غیرقانونی بازداشت شده، در مقایسه با سال گذشته شدیدا افزایش یافته است. این رقم در سال ۲۰۲۱ به ۱۲ هزار نفر می‌رسید.

 

در همین زمینه