قایق مهاجران در  کانال مانش. عکس از  Twiter @Premar
قایق مهاجران در کانال مانش. عکس از Twiter @Premar

پولیس مبارزه با مهاجرت غیرقانونی در فرانسه اعلام کرد که یک شبکه قاچاقبران انسان را در شمال این کشور دستگیر کرده است. این شبکه مهاجران را از مسیر کانال مانش به بریتانیا انتقال می‌داد.

اداره مبارزه با مهاجرت غیرقانونی در فرانسه روز پنجشنبه ۲۲ سپتمبر اعلام کرد یک شبکه قاچاقبران انسان متشکل از ۷ تن را در شمال فرانسه دستگیر کرده است. اگزاویه دلیریو، رئیس پولیس مبارزه با مهاجرت غیرقانونی گفت که در جریان عملیات دستگیری این شبکه، یک انبار بزرگ وسایل دریایی در حومه شهر لیل به دست پولیس افتاده است.

پولیس از انبار یاد شده، که بزرگترین انبار وسایل دریایی ضبط شده در فرانسه محسوب می‌شود، ۱۳ کشتی، هرکدام به ظرفیت ۵۰ تن، ۱۴ موتور کشتی، ۷۰۰ واسکت نجات، صدها پمپ و ۷۰۰ لیتر تیل به دست آورده است.

از جمله هفت فرد دستگیر شده که ۳ تن آن زنان هستند، شش تن روز پنجشنبه به دادگاه معرفی شدند. یک تن از زنان بعدتر آزاد شد. سه تن از مردان گروه کرد عراقی و یک و مرد و دو زن دیگر فرانسوی هستند.

در همین باره: یک راننده عراقی به جرم انتقال مهاجران به زندان محکوم شد

۸۰ هزار درآمد یک سفر از کانال مانش

به گفته ماموران تحقیق، متهمان از تابستان امسال ۸۰ سفر عبور از کانال مانش را سازماندهی کرده بودند که ۵۰ سفر آن موفقانه بود. آن‌ها از هر سفر، ۸۰ هزار یورو به دست می‌آوردند.

تحقیقات درباره این شبکه از ماه جنوری امسال آغاز شد، زمانیکه پولیس هالند اطلاعاتی را در اختیار مرکز اطلاعاتی و عملیاتی مشترک فرانسه و بریتانیا قرار داد.

عملیات جستجو و تحقیق درباره شبکه با همکاری پولیس اروپایی یوروپول و پولیس آلمان، هالند و بلژیک انجام شد.

در جریان تحقیق، یک گروه از مردان جوان فرانسوی که کشتی‌های کوچک (قایق) را انتقال می‌دادند در مرز آلمان و هالند تحت کنترول قرار گرفتند. تحقیقات نشان داد که این کشتی‌ها از آلمان خریداری شده و از طریق هالند به کوت دوپل، در سواحل شمالی فرانسه انتقال داده می‌شدند.

عملیات دستگیری شبکه روز دوشنبه زمانی انجام شد که یک محموله جدید کشتی از آلمان به فرانسه انتقال می یافت.

این در حالیست که شمار مهاجرانی که توانسته‌اند امسال از طریق کانال مانش به بریتانیا بروند تا کنون به ۳۰ هزار تن رسیده است.

در همین زمینه: رقم عبور از کانال مانش در ۹ ماه امسال بیشتر از تمام سال ۲۰۲۱ است

 

در همین زمینه