کشتی نجات آلمانی موسوم به Humanity 1
کشتی نجات آلمانی موسوم به Humanity 1

یک کشتی آلمانی مربوط به سازمان امدادی، ۱۳۵ مهاجر را از بحر نجات داد. پیش از این نیز شماری از مهاجران از سوی امدادگران این کشتی نجات داده شده بودند. این کشتی حالا حامل مجموعا ۱۸۰ مهاجر است.

کشتی نجات آلمانی موسوم به «هیمونتی 1 » 135 مهاجر را از مرکز مدیترانه نجات داد و به عرشه این کشتی سوار کرد. سازمان امدادی موسوم به (اس او اس) مدیترانه در برلین اعلام کرد که این مهاجران به روز دوشنبه در دو عملیات نجات داده شدند. نخست ۱۱۳ تن از جمله یک نوزاد از یک قایق به شدت مزدحم نجات داده شدند. شامگاه همان روز نیز در یک اقدام دیگر ۲۲ مهاجر از یک قایق نجات یافتند. پیش از این به روز شنبه نیز در یک عملیات ۴۵ تن نجات داده شده بودند. به اساس معلومات سازمان امدادی «SOS Humanity» حالا این کشتی حامل ۱۸۰ مهاجر است.

همواره مهاجران تلاش می کنند که از شمال افریقا از طریق مسیر خطرناک مدیترانه مرکزی خود را به مالتا و جنوب ایتالیا برسانند. آنها به یک زندگی بهتر در اتحادیه اروپا امیدوارند. بعضی از آنها می توانند با قایق ها خود را به سواحل برسانند، بعضی دیگر از سوی گارد ساحلی این دو کشور گرفتار می شوند و شماری نیز توسط امدادگران دریایی ملکی نجات داده می شوند.

وزارت داخله رُم در پایتخت ایتالیا روز دوشنبه شمار ورود مهاجران تازه وارد توسط قایق ها به ایتالیا را ۷۴ هزار و۴۴۰ تن برشمرده است. این رقم در مدت زمان مشابه در سال گذشته ۵۲ هزار ۶۶۷ نفر بوده است.

بسیاری از کسانی که از افریقای شمالی به قایق ها سوار می شوند، جان خود را در مسیر راه از دست می دهند. بربنیاد معلومات سازمان ملل متحد تنها در سال ۲۰۲۲ دست کم ۱۲۶۹ مهاجر در مسیر مرکزی دریای مدیترانه جان باخته و یا ناپدید شده اند.

 

در همین زمینه