کمپ مهاجران در بلغاریا
کمپ مهاجران در بلغاریا

مقامات بلغاریایی اعلام کرده‌اند که نیروهای پولیس این کشور، ۳۵ مهاجر غیرقانونی را از خانه‌یی در منطقۀ بانیشورای صوفیه و دست‌گیر کرده‌اند.

به گفتۀ پولیس صوفیه، این مهاجران به همکاری مالک خانه شناسایی شده‌است. مالک این خانه به پولیس گفته است که خانه‌اش را به یک شهروند سوری به کرایه داده‌ بود و هنگام بازدید از خانه، متوجه شده است که ۳۵ مهاجر غیرقانونی در آن به سر می‌برند. به گفتۀ صاحب‌خانه، ۱۵ تن دیگر نیز در این خانه زندگی می‌کرده که تا فرا رسیدن پولیس به محل، فرار کردند و احتمالاً به کمپ‌های مهاجران پناه برده‌اند.

به اساس اطلاعات ارایه شده از سوی پولیس، تمامی این مهاجران، شهروندان سوریه هستند. همچنان گفته شده‌است که این مهاجران برای تحقیق بیشتر به دفترهای پولیس در صوفیه منتقل شده‌اند.

این در حالی است که دولت بلغاریا در پایان سپتامبر، برای جلوگیری از موج مهاجرت، بخش‌های از این کشور را وضعیت اضطراری اعلام کرده بود. وان مردژاف وزیر داخلۀ این کشور در آن زمان گفته بود که وضعیت اضطرار به دلیل «تسهیل فعالیت‌های پولیس مرزی و بازسازی جاده‌های مرزی» است.

بیشتر بخوانید: مجارستان: از آغاز سال جاری تا اکنون دو صد و ۱۵ هزار مهاجر بازداشت شده‌اند

به أساس آمار ارایه شده توسط وزارت داخلۀ بلغاریا، از آغاز سال جاری تا ۱۸ سپتمبر، ۱۰۴ هزار تن از مهاجران تلاش کرده‌اند تا از راه ترکیه وارد این کشور شوند که این آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، افزایش سه/ چهار مرتبه‌یی را نشان می‌دهد.

در همین حال مقامات بلغاریایی در أواخر ماه اگست از دست‌گیری ۱۴۱مهاجر أفغان در شهر بورگاس خبر داده بودند.

بلغاریا که در راه بالکان واقع شده است، مهاجران گزیر یا ناگزیر تلاش می‌کنند تا برای رسیدن به کشورهای اروپایی، از آن بگذرند.

 

در همین زمینه