پناهجویان در فریدلند، آلمان/عکس: رویترز
پناهجویان در فریدلند، آلمان/عکس: رویترز

اتحادیه نواحی آلمان با انتقاد از تصمیم های اجلاس حکومت فدرال و ایالات در زمینه تمویل اسکان پناهجویان، این میزان حمایت مالی را  ناکافی خواند و خواهان به عهده گیری کامل هزینه های سکونت پناهجویان شد.

راینهارد زاگر، رئیس اتحادیه نواحی آلمان «Landkreistag» اعلام کرد: «ما از مدت ها پیش به این سو خواهان این هستیم که در ۲۰۲۲ و سال های بعد از آن، هزینه های سکونت برای پناهجویان به رسمیت شناخته شده توسط حکومت فدرال جبران شود.»

به گفته او، اولاف شولتس، صدراعظم آلمان فدرال در اپریل ۲۰۲۲ چنین وعده ای داده است.

بیشتر بخوانید: حکومت فدرال آلمان به ایالت ها پول بیشتر می‌دهد تا به پناهجویان رسیدگی بهتر کنند

شولتس روز چهارشنبه به روسای حکومت های ایالتی وعده داد که حکومت فدرال بخش دیگری از هزینه های سکونت و رسیدگی به نیازهای پناهجویان را با پرداخت مبالغ میلیاردی به عهده می گیرد. حکومت فدرال می خواهد در این سال مجددا ۱،۵ میلیارد یوروی دیگر در دسترس ایالات قرار دهد.

برای سال ۲۰۲۳، ۱،۵ میلیارد یوروی دیگر در نظر گرفته شده است، به خصوص برای تامین نیازهای اولیه پناهجوین از اوکرایین.

حکومت فدرال می خواهد در ۲۰۲۳ نیز با ۱،۵ میلیارد یوروی دیگر در رسیدگی به تامین نیازهای اولیه پناهجویانی نیز سهم بگیرد که از کشورهای دیگر به غیر از اوکرایین می آیند.

زاگر، رئیس اتحادیه نواحی آلمان هشدار داد، ایالات مبالغی را که حکومت فدرال در اختیار قرار می دهد باید به دست شهرداری ها برساند.

او گفت: «نواحی (Landkreise) در زمینه تامین نیازهای پناهجویان، یعنی محل سکونت، سرپرستی از کودکان و مکتب متقبل هزینه های بالایی می شوند. به این خاطر ایالات مجبورند، فشارهایی را که بر بخش ها وارد می شوند، به صورت کامل جبران کنند، بدون توجه به این که حکومت فدرال چه میزان از این هزینه ها را به عهده می گیرد.»

اتحادیه شهرها و مناطق آلمان نیز خواهان این شد که کمک های مالی حکومت فدرال به دست آن ها رسانده شود.

بیشتر بخوانید: نگرانی سیاستمداران آلمانی از شمار رو به افزایش پناهجویان

گرد لندسبرگ، مدیرکل اتحادیه شهرها و نواحی آلمان به روزنامه «راینیشه پست» (شماره روز پنجشنبه) که در دوسلدورف نشر می شود، گفت: «برای نواحی در محل در زمینه سکونت، تامین نیازها و ادغام انسان هایی که به آلمان فرار می کنند، هزینه هایی ایجاد می شود.»

به گفته او ایالات مجبورند تاسیسات پذیرش اولیه پناهجویان را شدیدا گسترش دهند. لندسبرگ در ادامه افزود، با توجه به ادامه حملات روسیه به اوکرایین این احتمال وجود دارد که شمار پناهجویان افزایش یابد. 

 

در همین زمینه