مسیر تورخم بین افغانستان و پاکستان. 
عکس از آرشیف
مسیر تورخم بین افغانستان و پاکستان. عکس از آرشیف

قونسلگری افغانستان در شهر کراچی پاکستان که زیر اداره طالبان فعالیت دارد، از رهایی ۳۰ تن از شهروندان افغانستان از زندان‌های پاکستان خبر داده است. این مهاجران افغان به علت نداشتن مدارک قانونی زندانی شده بودند.

قونسلگری افغانستان در شهر کراچی پاکستان که از سوی طالبان اداره می شود، به تازگی اعلام کرده است که ۳۰ تن از شهروندان افغانستان روز شنبه از زندان های کراچی پاکستان رها و به افغانستان اخراج شده اند.

به تازگی حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین در یک رشته توییت با نگرانی از وضعیت مهاجرین افغان در پاکستان گفته است که بر بنیاد گزارش ها، حکومت پاکستان در حدود ۱۱۰۰ پناهجوی افغان را در ایالت سند این کشور بازداشت و زندانی کرده است.

مرتبط:پولیس پاکستان ۲۶ مهاجر «غیرقانونی» افغان را دستگیر کرد

وی از حکومت پاکستان خواسته است که با مهاجران افغان بر بنیاد موازین جهانی و حقوق بشری برخورد درست داشته باشد.

کرزی از سازمان ملل متحد و نهاد های مدافع حقوق بشر نیز خواستار تلاش برای تامین شرایط بهتر زندگی برای مهاجران افغانستان در پاکستان و دفاع از حقوق آنان شده است. پس از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، پاکستان و ایران با موج جدیدی از مهاجرت افغان ها مواجه شده است. ده ها هزار تن از افغان ها به علت فقر، بیکاری، ترس از طالبان و ناامنی به کشورهای دیگر از جمله ایران و پاکستان مهاجر شده اند.

برگرفته از رسانه همکار ما (دویچه وله)


 

در همین زمینه