۶ نومبر سال ۲۰۲۲، مسافران کشتی اوشین وایکینگ/عکس از: SOS Méditerranée / Twitter
۶ نومبر سال ۲۰۲۲، مسافران کشتی اوشین وایکینگ/عکس از: SOS Méditerranée / Twitter

کشتی نجات مهاجران «اوشین وایکینگ» که بیش از ۲۰۰ مهاجر را نجات داده است، به گزارش شبکه خبری «بی اف ام تی وی»، به بندر تولون در جنوب فرانسه رسید. پیش از این ایتالیا اجازه ورود این کشتی به آب های کشورش را نداده بود.

 حکومت فرانسه روز پنجشنبه موافقتش را با ورود این کشتی به آب های کشورش اعلام کرد، اما قبل از آن از ایتالیا انتقاد کرد و گفت، پلان های پذیرش ۳ هزار مهاجر را که به ایتالیا رسیده بودند، به حالت تعلیق درمی آورد.

اوشین وایکینگ که توسط سازمان خیریه «اس او اس مدیترانه» اداره می شود، با ۲۳۰ مهاجر در یک بندر نظامی لنگر انداخت. این مهاجران که ده ها طفل نیز شامل آن ها هستند، در ماه اکتوبر از بحیره مدیترانه نجات داده شدند.

مهاجرت هم در فرانسه و هم در ایتالیا یک مساله حساس است. ژرالد دارمانن، وزیر داخله فرانسه روز پنجشنبه ممنوعیت ورود «اوشین وایکینگ» به آب های ایتالیا را از سوی حکومت این کشور «مستحق سرزنش» و «خودخواهانه» خواند.

ایتالیا این انتقادها را رد کرد و گفت، واکنش فرانسه یک بار دیگر نشان می دهد که اروپا در زمینه مدیریت مهاجرت رو به افزایش شکست خورده است. بیشتر این مهاجران سعی می کنند خود را با قایق از شمال افریقا به کشورهای اروپایی برسانند.

 

در همین زمینه