مرکز مانستون در شهر کنت، اکتوبر ۲۰۲۲. عکس: پکچرالیانس
مرکز مانستون در شهر کنت، اکتوبر ۲۰۲۲. عکس: پکچرالیانس

مرگ یک مهاجر در کمپ پذیرش مانستون بسیاری را در بریتانیا متاثر کرده است. سازمان های غیردولتی روز یکشنبه خواهان تحقیق در این باره شدند. این مرد یک هفته پیش از طریق کانال مانش وارد بریتانیا شده بود.

براساس اطلاعات وزارت داخله بریتانیا، حال یک مرد ساکن در اردوگاه مانستون روز شنبه بد شد و اندکی پس از آن جان باخت. گفته می‌شود که او به تاریخ ۱۲ نومبر با یک قایق کوچک از طریق کانال مانش وارد بریتانیا شده است.

انور سولومون، رئیس شورای پناهندگان خواهان «تحقیقات اساسی و سریع» در این باره شد.

ایویت کوپر، کارشناس سیاست داخلی در حزب کارگر بریتانیا که مهمترین حزب اپوزیسیون است، خواهان «تحقیقات جامع» در مورد دلیل مرگ این مرد مهاجر شده است. در گذشته از وضعیت کمپ مانستون که در جنوب شرق بریتانیا موقعیت دارد، شدیدً انتقاد شده بود.

دبورا کولز، مدیر سازمان غیردولتی "انکیست" که خانواده‌های پرونده‌های مربوط را حمایت می‌کند، با ابراز تاسف گفت: «هشدارهای مکرر در مورد شرایط زندگی مهاجران در مانستون و تأثیر آنها بر سلامت روحی و جسمی افراد آسیب‌پذیر در بازداشت‌گاه دولتی گزارش داده شده است.»

در این کمپ که ظرفیت ۱۶۰۰ تن را دارد، در برخی موارد حتی تا چهار هزار پناهجو هم در آنجا مسکن گزین شده بودند. اخیراً چند مورد ابتلا به بیماری دیفتری در این کمپ نیز گزارش شده بود.

وزارت داخله بریتانیا بر این تاکید کرد «در حال حاضر هیچ نشانه ای وجود ندارد که این مورد غم انگیز مرگ را به دلیل ابتلا به یک بیماری مسری ثابت بسازد.»

وزارت داخله بریتانیا با نشر یک مطلب در صفحه تویتر اعلام کرد: «ما امنیت انسان هایی را که سرپرستی شان را به عهده داریم، بسیار جدی می‌گیریم و به این خاطر بسیار غمگین هستیم.»

قرار است دلیل مرگ این فرد با کالبدشکافی مشخص شود. از سال ها پیش به این سو شمار مهاجرانی که از طریق کانال مانش به بریتانیا می آیند، رو به افزایش است.

بیشتر بخوانید: غرق شدن قایق پناهجویان در مانش: خدمات نجات فرانسه در کمک‌رسانی کوتاهی کرده‌است

حکومت بریتانیا برای کاهش مهاجرت‌های غیرقانونی اقدامات مختلفی را انجام داده که از جمله آن انعقاد یک معاهده با فرانسه است. در این معاهده به طور مثال در نظر گرفته شده است که کارمندان دولتی بریتانیا به عنوان ناظر به فرانسه فرستاده شوند.

 

در همین زمینه