پلیس فرانسه. عکس از رویترز
پلیس فرانسه. عکس از رویترز

به گفته مقامات فرانسه سه قاچاقبر هندی جمعه شب ١٩ نوامبر در شهر سار در مرز میان فرانسه و اسپانیا بازداشت شدند. آنها در حال رانندگی ٣٥ مهاجر غیرقانونی را برای عبور از مرز همراهی می‌کردند.

ماموران پلیس مرزی این افراد را جمعه شب ١٩ نوامبر در شهر سار به گونه آشکار بازداشت کردند. این سه شهروند هندی ٢٣ تا ٣٦ ساله که هر کدام یک کامیون را رانندگی می‌کردند، ٣٥ مهاجر را به گونه غیرقانونی از اسپانیا در مرز فرانسه منتقل کردند.

مهاجرانی که در عقب کامیون ها حمل می شدند، عمدتاً شهروندان هندی و بنگلادیشی هستند. به گفته مقامات، تعداد بیشتر این مهاجران از پرتگال و تا حدودی از اسپانیا ترانزیت می‌شوند.

مرتبط: یک شبکه قاچاقبران انسان در شمال فرانسه دستگیر شد

مقامات فرانسوی آنها را بر اساس توافقنامه "دوبلین" در کشور های اروپایی باز می‌گردانند.

به گفته دادستانی بایون این اقدام این قاچاقبران حاکی از یک بخش سازمان یافته است.

هر سه متهم به دلیل کمک به ورود و اقامت غیرقانونی توسط یک باند سازمان یافته، در دادگاه قضایی بایون محکمه می‌شوند.

به ادامه سفرهای غیرقانونی مهاجرات، مهاجران تلاش می‌کنند تا به کمک قاچاقبران خود را به اسپانیا رسانده و سپس به کشور های اروپایی بروند.

ماه گذشته پلیس اسپانیا یک شبکه قاچاقبران مهاجران، از جمله مهاجران زیرسن به بریتانیا را نابود کرد. این شبکه، مهاجران را توسط کشتی از کانال مانش عبور و به انگلستان انتقال می‌داد.

پلیس اسپانیا در خبرنامه‌ای نوشت که افراد یاد شده هنگامی دستگیر شدند که می‌خواستند از فرودگاه مادرید به البانیا سفر کنند. به گفته پلیس، دو تن از دستگیر شدگان به رهبری شبکه متهم شده‌اند.

قاچاقبران مهاجران را از شمال اسپانیا و از طریق کانال مانش به بریتانیا انتقال می‌دادند و از هر مهاجر بین ۳۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو می‌گرفتند.

قاچاقبرانی که "انتقال سریع" مهاجران را انجام می‌دادند در ایتالیا بازداشت شدند 

در همین زمینه