مرز بین ایتالیا و  فرانسه.  عکس: مهاجرنیوز/مهدی شبیل
مرز بین ایتالیا و فرانسه. عکس: مهاجرنیوز/مهدی شبیل

مقامات فرانسوی از هفته گذشته بیش از ۵۰۰ پلیس مرزی جدید را به مرز با ایتالیا فرستادند تا از ورود غیرقانونی مهاجران به فرانسه جلوگیری کنند.

پس از مناقشه بین پاریس و رم بر سر پذیرش مهاجران نجات داده شده توسط کشتی اوشن وایکینگ، تدابیر امنیتی در مرز فرانسه و ایتالیا افزایش یافته است.

به گزارش آسوشیتدپرس، یک روز پس از ورود مهاجران غیرقانونی به فرانسه، مرزبانان فرانسوی با تدابیر جدید در مرز با ایتالیا به ویژه در منطقه ونتمیل-مانتون به کنترل مرزی آغاز کردند.

در همین مورد: فرانسه ۴۴ مهاجر از کشتی "اوشین وایکنگ" را به کشورشان پس می‌فرستد

مقامات فرانسوی از هفته گذشته ۵۰۰ سرباز جدید را به مرز با ایتالیا اعزام کردند. به گزارش روزنامه ایتالیایی ال مساجرو، پلیس ملی فرانسه و سربازان ژاندارمری در نزدیک به ده منطقه مرزی و کوهستان مستقر شده اند. به گفته قوماندانی پلیس ملی فرانسه، کنترل در ایستگاه های راه آهن و بزرگراه ها افزایش یافته است.

روزنامه ال مساجرو می‌افزاید تدابیر امنیتی در مرزها باعث می‌شود تا مهاجران خود را برای رسیدن به فرانسه به خطر بیندازند. این روزنامه می‌نویسد که برخی از مهاجران از ترس پلیس فرار می‌کنند و بر سر قطارها بالا می‌شوند و برخی دیگر خود را در واگن های قطار پنهان می‌کنند. در همین حال برخی دیگری از مهاجران تلاش می‌کنند تا شبانه از راه کوه ها به فرانسه بیایند.

احمد صافی یکی از این مهاجران بود که در ۷ نوامبر در تونلی در نزدیک ونتمیل زیر موتر شد و جانش را از دست داد. این مهاجر ۱۹ ساله افغان می‌خواست خود را از مرز ایتالیا به فرانسه برساند.

مرتبط: کشتی نجات مهاجران که ایتالیا آن را رد کرده بود، در فرانسه لنگر انداخت  

به گزارش ال مساجرو مقامات فرانسوی هر روز ۸۰ مهاجر را از منطقه ونتمیل به مرز ایتالیا می فرستند. به گفته امانویل ژوبرت رییس پلیس ملی فرانسه از ابتدای سال ۲۰۲۲ حدود ۲۸ هزار مهاجر در منطقه آلپ-ماریتیم به عنوان افراد "غیرقانونی" شناسایی و به ایتالیا اخراج شده اند.

حکومت جدید راست افراطی ایتالیا وعده داده است که بنادر کشور برای ورود مهاجرانی که از لیبیا اخراج می‌شوند، متوقف خواهد شد. مقامات ایتالیا از اتحادیه اروپا خواسته اند تا مسوولیت بیشتری را بر عهده بگیرد.


 

در همین زمینه