عکس: صفحه تویتر پلیس ملی فرانسه
عکس: صفحه تویتر پلیس ملی فرانسه

نیروهای مرزی فرانسه اعضا و رهبران یک گروه قدرتمند قاچاق انسان را در منطقه پیرنه-اوریانتل این کشور بازداشت کردند. این گروه قاچاقبران در انتقال مهاجران از اسپانیا به فرانسه دست داشتند.

طبق گزارش رسانه ها، پلیس پرپینیان در ماه جون ۲۰۲۰ اطلاعاتی را در مورد شبکه ای از قاچاقبران انسان دریافت کرد که مهاجران آفریقای شمالی را از طریق منطقه پرتوس در اسپانیا به فرانسه منتقل می‌کردند.

پس از بررسی ها مشخص شد که این گروه مهاجران غیرقانونی را به رانندگان فرانسوی تحویل می‌کردند تا آنها را به فرانسه منتقل کنند. مقامات می‌گویند که هزینه عبور از این مسیر به فرانسه برای هر مهاجر ۱۰۰ تا ۳۰۰ یورو بوده است.

فرانسه: سه قاچاقبر هندی با ٣٥ مهاجر در مرز با اسپانیا بازداشت شدندبه گفته مقامات، از سال ۲۰۲۰ تا اکنون، پلیس فرانسه حدود ۱۵ راننده را به دلیل انتقال مهاجران غیرقانونی بازداشت کرده است. افراد بازداشت شده به پلیس گفتند که مهاجران را بدون گرفتن پول به فرانسه منتقل می‌کردند اما نمی‌دانستند که این افراد مدارک قانونی ندارند.

در ادامه به دستور دادگاه شش تن از اعضای مهم این شبکه در مناطق پرپینیان و پرتوس بازداشت شدند. این افراد پس از حضور در مراجع قضایی تحت تعقیب قانونی قرار گرفتند. پلیس در این عملیات همچنان مبلغ ۱۳۰۰۰ یورو پول نقد، پنج موتر و تلفن همراه را کشف و ضبط کرده است.

مرتبط: یک شبکه قاچاقبران انسان در شمال فرانسه دستگیر شد

گفته می‌شود در جریان یک و نیم سال، بیش از ۲۰۰ مهاجر که اکثر آنها اهل مراکش و الجزایر هستند با این گروه ارتباط برقرار کرده اند که به واسطه آن سران این گروه ده ها هزار یورو دریافت نموده اند.

پلیس فرانسه همچنان سه قاچاقبر هندی را جمعه شب ١٩ نوامبر در شهر سار در مرز میان فرانسه و اسپانیا بازداشت کرد. آنها ٣٥ مهاجر غیرقانونی را برای عبور از مرز همراهی می‌کردند.

 

در همین زمینه