آرشیف، بلغاریا. عکس از پکچرالیانس
آرشیف، بلغاریا. عکس از پکچرالیانس

به گزارش رسانه های محلی بلغاریا، یک زن باردار و یک کودک در اثر حادثه موتر پلیس با کامیون مهاجران شب گذشته در جاده الهوو بورگاس زخمی شدند. بر اساس گزارش ها، زن ۳۰ ساله و کودک ١٠ ساله در شفاخانه یامبول بستری شده و در وضعیت وخیم قرار دارند.

به گفته رسانه وولدکام این حادثه شب گذشته حوالی ساعت ٧:۳۰ در اثر تصادف موتر پلیس با موتر مهاجران در جاده الهوبورگاس رخ داد که در اثر آن یک مادر باردار و یک کودک زخمی شدند.

به گفته این منبع، کودک ١٠ ساله شهروند سوریه و زن ۳۰ ساله که پنج ماهه بادار است، شهروند ایرانی هستند. زخمی شدگان سپس به بخش اورژانس شفاخانه یامبول انتقال داده شدند. گفته شده که هر دو قربانی در وضعیت وخیم صحی قرار دارند.

به گفته منابع، راننده کامیون مهاجران در ایستگاه بازرسی پلیس متوقف نشده و می‌خواست فرار کند.

این در حالیست که سه شنبه گذشته چهار مهاجر به شمول یک پلیس در برخورد موتر پلیس با کامیون مهاجران در ۴۰ کیلومتری صوفیا پایتخت بلغاریا زخمی شدند.

در این حادثه یک پلیس ۵۱ ساله بلغاریایی و یک مهاجر ۲۰ ساله زخمی شدند. مقام ها وضعیت صحی هر دو مجروح را وخیم اعلام کردند. سه تن دیگر نیز با جراحات سطحی در شفاخانه بستری شدند. به گفته مقامات، راننده شهروند بلغاریا بوده و بدون گواهینامه رانندگی می‌کرد.

مرتبط: یک پولیس بلغاریا در مرز ترکیه به ضرب گلوله کشته شد

در ماه اگست گذشته، دو پلیس بلغاریایی که قصد داشتند کامیون حامل مهاجران را متوقف کنند، کشته شدند. این حادثه پس از آن رخ داد که راننده کامیون از توقف در ایستگاه بررسی پلیس خودداری کرد. راننده سپس وارد چهاراهی شد و با یک موتر پلیس در ایستگاه اتوبوس تصادف نمود.

در حالی که در سه ماه گذشته تعداد چنین حوادثی در این کشور بالکانی افزایش یافته، به همین دلیل پیتار تودوروف مسوول وزارت داخله کشور بلغاریا استعفای خود را اعلام کرد. وی از عدم اقدام دولت در برابر قاچاق مهاجران انتقاد کرده است.

در همین مورد: بیش از ۲۰ مهاجر افغان در جاده بزرگراه بین بورگاس و صوفیه بازداشت شدند

به گفته وزارت داخله بلغاریا، از ابتدای سال جاری تاکنون نیروهای امنیتی این کشور ۱۴ هزار و ۴۲۷ مهاجر غیرقانونی را بازداشت کرده اند. در حالی که در سال ۲۰۲۱ بیش از ۸۲۵۰ پناهجو در بلغارستان بازداشت شدند.

 

در همین زمینه