در پنج سال گذشته بیش از ۱۱ هزارو ۲۰۰ مهاجر در مسیر اسپانیا جان باخته اند
در پنج سال گذشته بیش از ۱۱ هزارو ۲۰۰ مهاجر در مسیر اسپانیا جان باخته اند

بیش از ۱۱ هزارو ۲۰۰ مهاجر در جریان تلاش برای رسیدن به اسپانیا، در پنج سال گذشته جان باخته اند. این رقم نشان می‌دهد که در هر روز به گونه اوسط شش نفر در این مسیر قربانی شده اند.

سازمان غیردولتی اسپانیایی موسوم به "کامیناندو فرانتیراس" در گزارش تازه اش از رقم نگران کننده قربانیان در مسیر مهاجرت به اسپانیا پرده برداشته است. در گزارش این نهاد آمده است که از ماه جنوری سال ۲۰۱۸ تا اخیر نومبر سال ۲۰۲۲ در مجموع ۱۱ هزاروه ۲۸۶ نفر در راه رسیدن به اسپانیا جان باخته اند. این قربانیان هم در مسیر بحری و هم در جریان تلاش برای عبور از مرز سئوتا و ملیله قربانی شده اند.

تونس: در اثر غرق شدن یک قایق۴ مهاجر جان باخت و ۲ تن ناپدید شدند

سازمان مددرسان "کامیناندو فرانتیرتس" با پناهجویان و مهاجرانی که با خطر غرق شدن در بحر مواجه می‌شوند، همکاری می‌کند.

بیش از دو سوم حصه این گروه در راه رسیدن به جزایر قناری از سواحل افریقا، کشته شده اند. این مسیر خیلی خطرناک است و مهاجران با قایق های نهایت آسیب پذیر سفر دریایی شان را آغاز می‌کنند.

دومین مسیر خطرناک بین الجزایر و اسپانیا است که در پنج سال گذشته ۱۵۲۶ نفر در آن جان باخته اند.

یگانه مسیر خشکه میان قاره افریقا و اروپا، سئوتا و ملیله می‌باشد. بر بنیاد آمار این سازمان در پنج سال گذشته در این مسیر ۴۷ نفر کشته شده اند.

مرتبط:حدود یک‌هزار مهاجر در مسیر مراکش به اسپانیا در شش ماه امسال جان باخته اند

در درشت ترین مورد، ۲۳ نفر هنگام عبور از مرز و رسیدن به ملیله در ماه جون امسال جان باختند. اما سازمان عفو بین الملل این تعداد را ۳۷ نفر اعلام کرد که بالاترین رقم در سال روان نشان می‌دهد.

با این همه، در میان قربانیان پنج سال گذشته در مسیر اسپانیا، ۱۲۷۲ زن و ۳۷۷ کودک حضور داشته اند.

 

در همین زمینه